Güncel Haberler 22 Görüntülenme 0

Chromecast Farklı Tasarımıyla Geliyor

29 Eylül’de kamuoyuna duyurulması beklenen Chromecast 2’nin tasarımıyla ilgili özellikleri ve bazı detayları 9TO5Google sitesi aracılığı ile duyuruldu. Google kullanıcılarının yoğun ilgisine maruz kalan cihazın 35 dolarlık fiyatının da bu ilgide etkisi olduğu sanılıyor. Tasarımındaki farklılıklar ve değişik renk seçenekleriyle dikkat çeken ikinci nesil Chromecast tanıtımının Nexus akıllı telefonlar ile birlikte yapılması bekleniyor. Renk seçeneklerinin parlak yeşil, siyah ve kırmızı olması beklenen kablosuz medya aktarım cihazında, en dikkat çekici özelliklerden biri de Wi-Fi bağlantısı olacağı görülüyor. Daha geliştirilmiş bir Wi-Fi standardıyla karşımıza çıkması beklenen cihaz, kablosuz içerik aktarımlarının daha hızlı ve kolay olmasıyla dikkat çekiyor.

İkinci Nesilde Gelişmiş Özellikler

İkinci nesil Chromecast’de ilkinden farklı olarak yeni bir özelliğe yer verilmesi de bekleniyor. Fast Play adı verilen bu özellikle kablosuz aktarım esnasındaki içerik hızında artış olması muhtemel görünüyor. 9TO5Google sitesi görüntülerinden anlaşıldığı kadarıyla da ikinci nesil cihazda ilaveten AUX ses çıkışı kullanılması bekleniyor. AUX ses çıkışının özelliği ise, farklı kaynaklardan ses almanın mümkün hale gelmesidir. Chromecast 2’de olması beklenen başka bir özellik ise Chromecast Audio özelliği. Chromecast Audio özelliği sayesinde, Chrome’deki ya da Android ve çoklu oda desteğindeki seslerin yansıması mümkün olmaktadır. Görüntüleri yayınlanan sitedeki görüntü çözünürlüğünün düşük olması dolayısıyla tam olarak tasarımı anlaşılamayan ancak ilk bakışta bir tavayı andıran Chromecast 2’ nin gerek tasarım, gerek ise içerik olarak ilk nesilden farklı ve geliştirilmiş olacağı aşikâr görünüyor.

 

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.