Güncel Haberler
ŞİMDİ OKUNAN
Casio Akıllı Saat
0

Casio Akıllı Saat

☺ AHMET AYDIN25 Mart 2016

Casio Çağa Ayak Uyduruyor!

İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında her geçen gün yeni bir teknolojik gelişmeyle karşı karşıya kalıyoruz. Söz konusu teknoloji olunca da bu değişimleri bir yerden sonra takip edemez, hızla gelişen teknolojiye ayak uyduramaz oluyoruz. Tamam, biz teknolojiye ayak uyduramıyor olabiliriz ama ya büyük firmalar? Ya onlar da teknolojiye ayak uyduramazlar ve teknoloji çağının gerekliliklerini yerine getiremezlerse ne olur. Aslında bunu kestirmek çok da zor olmasa gerek. Hepimizin çıkaracağı bir sonuç olarak, eğer büyük firmalar gün geçtikçe ilerleyen teknolojiye ayak uydurmazlar ve kendilerini bu yönde geliştirmezlerse er ya da geç kaybedeceklerdir. İşte bizde sizlere teknolojiye ayak uyduran bir firmadan bahsedeceğiz.

 

Teknoloji Hayatımızın Her Yerinde!

Bilindiği üzere teknolojinin bu denli hayatımıza etki ettiği bir ortamda kullandığımız her şey eskiye göre çok daha teknolojik ürünlerden oluşuyor. Telefonlar gelişiyor, Bilgisayarlar yenileniyor, Beyaz eşyalar eskisinden daha az enerji tüketiyor, Ya saatler? Onlar hala sadece saate bakmak için mi kullanıyor? Eğer bu soruya cevabınız evet ise veya siz hala o amaç için kullanıyorsanız diyecek bir şeyimiz yok ama artık saatlerde sadece saat işlevi için kullanılmıyor. Birçok cep telefonu üreticisi ürettikleri son model cep telefonları ile uyumlu ve birçok işleve sahip akıllı saatler üretiyor. Üstelik bu akıllı saatleri almak isteyenler son model cep telefonunun yanında alacaklarsa fiyatları da normalden daha ucuza geliyor. Hal bu olunca da insanlar birçok işleve sahip akıllı saatleri tercih etmeye başlıyor ve büyük saat üreticilerinin de bu durumdan olumsuz etkileniyor.

İşte Casio’da gelişen çağa ayak uydurması gerektiğini anladı ve akıllı saat üretimi için kolları sıvadı. Gelin isterseniz bu konuyu daha yakından inceleyelim.

 

Casio Üretimini Tamamladığı Akıllı Saatleri Satışa Sundu!

Öncelikle belirtmek isterim ki Casio’nun üretimini yaptığı bu akıllı saat sporcular ve doğa tutkunları için bulunmaz bir nimet. Gerçekten akıllı saatin iyisini gerçek bir saat üreticisi mi yapar bilinmez ama bu akıllı saat hem dayanıklılık açısından hem de tasarım açısından oldukça etkili görünüyor.

Casio ağırlıklı olarak sporcular ve doğa tutkunları için tasarlanmış ve zorlu koşullara dayanıklı bu saatine Casio Smart Outdoor Watch adını vermiş.

Casio Smart Outdoor Watch düşme ve darbelere oldukça dayanıklı olup en ileri seviyede koruma sağlamanın yanında yoğun ışık da bile görülebilir ekranı ile de güç tasarrufu sağlıyor. Bunun yanı sıra birçok outdoor sporlara yönelik uygulamada saatle beraber yüklü halde geliyor. Tabii ki bunların yanı sıra diğer akıllı saatlerde bulunan klasik uygulamalarda bu saatte mevcut.

Öncelikli satışına Amerika’da başlanan Casio Smart Outdoor Watch’ın kısa bir süre sonra dünya pazarına çıkması bekleniyor. Ürünün Amerika da ki satış fiyatı 500 Dolar ama ülkemize gelince bu rakam ne olur şimdiden kestirmek zor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak