Güncel Haberler 38 Görüntülenme 0

Çantaya Sığan Araç Yaptılar

 

Bir Japon mühendis tarafından geliştirilen bu aracın ismi Walkcar. Araç oldukça küçük olduğu için çantaya sığabiliyor. 26 yaşlarındaki Kuniako Saito ile Cocoa Motors ekibin birlikte hazırladıkları bu cihaz lityum bataryası ile çalışıyor.

Alüminyum malzemeden yapılan Walkcar, iç mekân ve dış mekân tercihlerine göre 2 ila 3 kilo arasında bir ağırlığı oluyor. Bu aracın farklı kullanım alanlarına sahip olabileceği söyleniyor, mesela tekerlekli sandalyede olan biri için çok ideal bir cihaz.

Hızı saatte 10 km olan bu araç, üç saat şarj ettiğiniz takdirde 12 km yol kat edebiliyor. Araç üzerine çıktığı anda harekete başlıyor ve adımınızı öne attığınız anda duruyor.

WalkCar aracın önümüzdeki yıl piyasada olacağı ve 800 dolar fiyat ile satıcıya ulaşılacağı söyleniyor.

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.