Güncel Haberler
ŞİMDİ OKUNAN
Bisikletçiler için Akıllı Gözlük: Senth In1
0

Bisikletçiler için Akıllı Gözlük: Senth In1

☺ AHMET AYDIN16 Ağustos 2015

Google Glass'ın ilk tasarımı büyük tepki toplamıştı. Kullanıcıların psikolojik sorunlarla karşılaşması, yolda giderken abuk sabuk hareketler yapıp tepkiye maruz kalınması gibi dezavantajlar sebebi ile üreticiler bu ürünü piyasadan kaldırma kararı almıştı. Kullanıcı şikâyetleri, ürünün piyasadan kaldırılmasına yönelik baskılar sonuç verdi ve Google Glass satışı başka alıcıya ulaşmadan durduruldu. Daha uzak bir ülkede ise yeni bir icat doğuyordu.

Indiegogo üzerinden yardım toplayan Pekinli bir grup, hazırlamış oldukları projeyi üretmeye başladılar. Gelen toplam yardımlar ile üretim masrafının yüzde 85'i tamamlanmış oldu. Pekin’li arkadaşlarımız, Indiegogo aracılığı ile yığılan 34.000 $ sayesinde Senth In1 adını verdikleri sanal gerçeklik gözlüğünün üretiminde çok büyük bir yol katetti. Ürün 4.3 Android tabana ait.

Bu özel gözlük ses komutları, gidona bağlanmış joystick, standart hareketler veya başın iki tarafına yerleştirilmiş analog kumanda ile kontrol edilebiliyor. Panelin kullanımı oldukça basit ve işlevsel şekilde ayarlanmış.

Gözlük tüm bluetooth cihazlara bağlanabiliyor. Görüntülü ve sesli görüşme yapılabilen bu üründe hızınızı ve katetmeniz gereken mesafeyi sanal ekranınızda görebileceksiniz. Vücutla temas halinde olduğu için kan basıncı, kalp hızı ve ritim kontrolünü sağlayabilirken öte yandan da keyifle müziğinizi dinleme imkânınız olacak. Bunlara ek olarak bu eşsiz gözlükle fotoğraf çekebilecek, video kaydı yapabileceksiniz. Yol tarifi içinde, içerisinde harita ve navigasyona yer verilmesi olmazsa olmazlardan.

Fikir sahibi Li Jiwen'e göre kısıtlı bütçe ve kısıtlı zamana rağmen Senth In1 Aralık ayında piyasaya girebilir. Ürünün tahmini fiyatı ise 250 $ çevresinde değişecek.

senth

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak