Güncel Haberler
ŞİMDİ OKUNAN
Bir Sosyal Sorumluluk Projesi; “Kan Lazım”
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir Sosyal Sorumluluk Projesi; “Kan Lazım”

☺ AHMET AYDIN1 Şubat 2017

Türkiye’nin kan ihtiyacını karşılayabileceği, sosyal gönüllülük esasına dayalı akıl dolu bir uygulama olan “Kan Lazım” isimli uygulama, kan bağışı konusunda yaşanabilecek sıkıntıları gidermek ve ülkemizdeki kan bağışı oranını artırmak amacıyla Süleyman Demirel Üniversitesi teknoloji fakültesi elektrik elektronik mühendisliği bölümü öğrencisi Eftal Yurtseven ve mühendislik fakültesi bilgisayar mühendisliği bölümü öğrencisi Serkan Özdemir mobil bir uygulama geliştirdiler.

Bu uygulama sayesinde ihtiyaç sahipleri ile gönüllüler arasındaki bağlantının hızlı ve oldukça güvenli bir şekilde kurulabilmesi hesaplamış ayrıca uygulamanın ücretsiz oluşu ve gönüllü üyelik yaptırılarak şehir ve diğer bilgilerin doğru bir şekilde girilmesi de oldukça önemli.

Uygulamanın temeldeki amacıysa düzeli kan bağışçı oranının Avrupa ülkelerinde nüfusun %5’i düzenli kan bağışçısı iken bu oranın ülkemizde %1-1.5 seviyelerinde olması ve ülkemizdeki kan bağış bilincinin canlandırılarak Avrupa ülkelerindeki oranın aşılmak istenmesi. Biz Asd Teknoloji ekibi olarak  bu sosyal göreve katılım sağladığımızı belirtiyor ve sizleri de aşağıda bulunan linkten üyeliğinizi yaptırarak kan torbalarında yerlerinizi almanızı diliyoruz. 🙂

http://kanlazimapp.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak