Güncel Haberler
ŞİMDİ OKUNAN
B Kodu Nedir? İstenmeyen Mesajları Engelleme
1
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

B Kodu Nedir? İstenmeyen Mesajları Engelleme

☺ AHMET AYDIN1 Ocak 2017

Her gün binlerce firma bilgilerine ulaştığı kişilere SMS atmakta ve bu smslerden bir müşteri kazanma derdin. Yeni çıkan kanunla birlikte B Kodu denilen bir kod her SMS‘in sonunda olmak zorunda bu B Kodu ile hangi firmadan SMS aldığının tespiti daha kolay ve hızlı şekilde olacak.

Peki bu B Kodu nasıl çalışır? Kolaylıkları nelerdir?

Artık kandırma derdinde olan firmaları hızlı şekilde ilgili mercilere şikayet edebileceksiniz. Bu merci de SMS‘e bakarak direk hangi firmadan SMS’in geldiğini tespini hızlı yapıp buna çözüm bulmayı hızlandırmış olacak. Toplu sms gönderen firmaları direk tespiti sağlanır ve hızlı çözüm uygulanır.

İşte BTK Başkanı Dr. ÖMER FATİH SAYAN tarafından yapılan B Kodu açıklaması.‏

Açıklamada da söylediği gibi artık müşteri kandırma derdinde olan firmaları zor günler bekliyor. Çünkü kişi direk o kod ile firmayı şikayet edebilecek ve bir daha o firmadan SMS alınmasını engelleyebilecek.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
1 Yorumlar
  • YÜCEL
    13 Ocak 2017 ve 13:57

    paylaşmış olduğuunz resimde b koduan dair biseyu yok, barı b kodu olam bır turkce resım yanı orjini turk olan bır resım koyaydınız da hızmet amacına ulasaydı

Yanıt Bırak