Güncel Haberler 530 Görüntülenme 1

B Kodu Nedir? İstenmeyen Mesajları Engelleme

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: strong>5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Her gün binlerce firma bilgilerine ulaştığı kişilere SMS atmakta ve bu smslerden bir müşteri kazanma derdin. Yeni çıkan kanunla birlikte B Kodu denilen bir kod her SMS‘in sonunda olmak zorunda bu B Kodu ile hangi firmadan SMS aldığının tespiti daha kolay ve hızlı şekilde olacak.

Peki bu B Kodu nasıl çalışır? Kolaylıkları nelerdir?

Artık kandırma derdinde olan firmaları hızlı şekilde ilgili mercilere şikayet edebileceksiniz. Bu merci de SMS‘e bakarak direk hangi firmadan SMS’in geldiğini tespini hızlı yapıp buna çözüm bulmayı hızlandırmış olacak. Toplu sms gönderen firmaları direk tespiti sağlanır ve hızlı çözüm uygulanır.

İşte BTK Başkanı Dr. ÖMER FATİH SAYAN tarafından yapılan B Kodu açıklaması.‏

Açıklamada da söylediği gibi artık müşteri kandırma derdinde olan firmaları zor günler bekliyor. Çünkü kişi direk o kod ile firmayı şikayet edebilecek ve bir daha o firmadan SMS alınmasını engelleyebilecek.

“B Kodu Nedir? İstenmeyen Mesajları Engelleme” üzerine 1 yorum

  1. YÜCEL dedi ki:

    paylaşmış olduğuunz resimde b koduan dair biseyu yok, barı b kodu olam bır turkce resım yanı orjini turk olan bır resım koyaydınız da hızmet amacına ulasaydı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir