Güncel Haberler
ŞİMDİ OKUNAN
AVG Güncellenen Gizlilik Sözleşmesine Göre Kişiye Özel Olmayan Verileri Kullanabilir
0

AVG Güncellenen Gizlilik Sözleşmesine Göre Kişiye Özel Olmayan Verileri Kullanabilir

☺ AHMET AYDIN21 Eylül 2015

AVG, gizlilik sözleşmesinde bazı değişiklikler yaptı. Yenilenen sözleşmede, güvenlik şirketi, ücretsiz olarak sunduğu ürünlerden para kazanmak için, kişiye özel olmayan verileri kullanabileceğini belirtti. Kişiye özel olmayan bu veriler arasında, kullanılan cihazın markası, uygulamaları ve dili gibi bilgiler yer alıyor. AVG, kullanıcıların kimliklerini ortaya çıkaracak herhangi bir veri satılmadığını, toplanılan bilgilerin anonim olduğunu ve hiçbir şekilde kullanıcı ile bağlantı kurulmasına sebep olacak bilgilerin depolanmadığını da özellikle dile getiriyor.

Güncelleme Sebebi Şeffaf Olmak

Güncellenen gizlilik sözleşmesine göre, AVG kullanıcı verilerini toplayıp, uygulamalar, web siteleri ve diğer ürünlerdeki aramaları izlemek için çerezler kullanabiliyor. Topladığı bu detayları, istatistiksel bilgiler meydana getirme ve veri profili oluşturma için kullanabiliyor. Daha sonra da bu verileri satabiliyor. AVG, güncelleme sebebinin ise insanların ücretsiz kullandıkları ürünlerden para kazanılabileceğini bilmesini sağlamak ve daha şeffaf olmak olduğunu açıkladı. Güncellenen yeni gizlilik sözleşmesinin şartları 15 Ekim 2015 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek. Bu tarihten sonra AVG ürününün kullanılmaya devam edilmesi ise, bu güncellenen gizlilik sözleşmesinin kabul edildiği anlamına geliyor. Bu durumu kabul etmek istemeyen kullanıcılar için ise, toplama işini devre dışı bırakmanın yolları sunuluyor. AVG sözcüsü, yaptığı açıklamada, AVG şirketinin kişiye özel olmayan bilgileri kullanmasını istememeleri durumunda, sunulan yöntemlerle bunu devre dışı bırakabileceklerini belirtti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak