Kapat
Güncel Haberler 18 Görüntülenme 0

3DM Adlı Ünlü Korsan Grubundan Beyaz Bayrak Açıldı

 

Pc oyunculuğu ve Pc oyunu yapımcılığının önündeki en büyük engellerden biri Çin yeni yılının gelmesiyle beraber tamamen aşılacağa benziyor. Ünlü korsan grubu olan 3DM adlı grup, Çin’in yeni yılından sonra single player oyunlar için artık crack hazırlamayacağını duyurdu.

Son yıllarda Pc platformunda oyun yapımcılarının gözünü korkutan, korsan hacker grupları Denuvo adlı DRM sayesinde teker teker diz çökmeye başladı. Bu DRM’nin gelmesinden sonra bir çok oyun crack korsanları tarafından kırılamaz ve oyun korsanları da nefes alamaz hale gelmişti.

Denuvo’nun ilk sürümlerini kırarak adını dünyaya duyuran ünlü korsan grubu 3DM’den ise bugün beyaz bayrak açıldı. Oldukça güçlü olan DRM korumasının 3DM adlı korsan grup dışında kırılamaması da Denuvo yazılımını kullanan hiçbir PC oyunu yapımcısının, korsan sitelerde boy göstermeyeceği anlama geliyor.

Korsan grubun lideri olan Bird Sister lakaplı hacker, gün içersinde bir çok kez toplantı yaptık. Çinde kutlanacak olan yeni yıldan sonra hiçbir şekilde single player oyunlarının crack dosyalarını yayınlamayacağız açıklamasını yaptı.

Açılan beyaz bayraktan sonra biz oyun severlerin yüzü şimdiden gülmeye başladı diyebilirim. Artık yeni çıkacak oyunları konsollarda görmemizin dışında, PC platformunda da bolca göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir