Trend
Isı İndexi
Sıralama
Başlıklar
En Yeni
 
Daha Fazla Oku
7 Temmuz 2018

Windows 10, 8, 7 İşletim Sistemlerinde Oturum Şifresi Bulma Rehberi 2018

Şimdiye kadar okuduğunuz tüm blog yazılardan videolardan farklı olarak hepsini tek bir başlık altında topladığımız hem Windows 10 hem 8 hemde 7 için oturum şifresi bulma yani unuttuğunuz şifreyi nasıl bulabilirsiniz bu konu ile ilgili resimli videolu olarak yardımcı olmaya çalışacaz sizlere.

Hadi başlayalım şimdi.

Tüm işletim sistemlerinde aynı işlem yapılması yeterli zaten işletim sistemleri temeli hemen hemen aynıdır sadece görsel değiştiğinde size çok farklı bişey gibi geliyor ama temelleri aynıdır aslında. Bundan dolayı aşağıdaki yapacağınız adımlar Windows 10 içinde geçerli Windows 8.1 içinde hatta Windows 7 için de kullanabilirsiniz.

Öncelikle aşağıdaki [...]

75
 
Daha Fazla Oku
11 Haziran 2018

Windows 10 Tüm Sorunları Giderin

Microsoft‘un son işletim sistemi olan Windows 10 da yaşadığınız sistem sorunlarını tek bir ekranda giderebilirsiniz. Yani İnternet, Ses, Windows Update, Yazıcı, Donanım ve Aygıtlar, Güç, Mavi Ekran gibi bir çok yaşadığınız sistemsel sorunları tek bir ekranda çok kolay bir şekilde ulaşabilir ve sorun giderici ile sorunu çözmeye çalışabilirsiniz.

Bilgisayarınızın elbette bu ekranda kesin bir sonuca varacağınızı söyleyemeyiz ancak olabilecek ve sistemin kendi kendini düzeltme gibi veya yaşadığınız sorun hakkında kısa bir bilgi amaçlı bile bu ekranı kullanmanız da fayda olacağından eminiz. 

Şimdi adım adım nereden bu ekrana ulaşacağımıza bakalım.

Sorun Giderici [...]
89
 
Daha Fazla Oku
31 Mayıs 2018

Windows 10 Sessiz Saatler – Odaklanma Yardımı – Bildirim Seslerini Kapatın

Windows‘un kullanıcıları düşünmeye devam ediyor. Windows 8.1 ile gelen ve Windows 10 ile de bizlere sunulan Sessiz Saatler özelliği (Windows 10 son güncelleme ile Odaklanma yardımı) ile bildirimleri kapatabilir ve her hangi bir bildirimde ses gelmesini engelleyebilirsiniz. Ayrıca uygulamaların siz örneğin film izlerken ekranda uyarıda bulunmasını engelleyebilirsiniz. 

Tabi yapmış olduğumuz bu işlem bildirim almanızı tamamen engellemez. Mesela e-posta bildirimleri almaya devam edersiniz. Tabi bu bildirimlerin sesi gelmez ve sizi rahatsız etmez. Sizi rahatsız etmeyen bu bildirimleri daha sonra İşlem Merkezinden bakabilirsiniz.

Şimdi nereden buna ulaşırsınız ona [...]

130
 
Daha Fazla Oku
30 Mayıs 2018

Windows 10 Varsayılan Hesap Resmini Değiştirmek

Windows 10 kullandığınız cihazınızda yeni bir hesap oluşturduğunuzda bu hesaba varsayılan olarak sol tarafta gördüğünüz resim atanır. Bu hesabı kullanırken bu resim görünür. Tabi isterseniz bu resmi değiştirebilirsiniz Başlat > Ayarlar‌ > Hesaplar > Bilgileriniz‌ kullanarak veya burayı tıklayın ve direk ayarlar bölümü açılsın.

Ancak anlatacağımız bu yazıdaki olay ise tamamıyla varsayılan olarak gelen bu resmi tamamen değiştirmek. Yani siz yeni bir hesap oluşturduğunuz direk olarak belirlediğiniz resim varsayılan resim olarak ayarlanacak. 

BAŞLAYALIM

1. Öncelikle kullanmak istediğimiz resmi ayarlayalım.Resminiz .png formatında olması gerekiyor. [...]

19
WordPress Başlıklar
 
Flash Oyun Sitesi Kurmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler
 
 
 
 
SEO taktikleri
 
Özgün Kaliteli SEO Uyumlu Makale Yazmak
 
 
 
 
 
 
Son Haberler
 
 
 
 
 
 
 
 
Sıralama
 
 
 
 
 
 
 
Top 5
Isı İndexi
Sıralama
 
1
Windows 10 Oturum Şifresi Kırma Resimli Anlatım
 
2
LG G3 Batarya Şarj Sorunu ve Çözümleri
 
3
Cd’ye Dosya Nasıl Atılır?
 
4
Windows 10 da Komut İstemi Açmanın 10 Farklı Yolu
 
5
Kulaklıktan Ses Gelmeme Sorunu ve Çözüm Yolları


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.