Trend
Isı İndexi
Sıralama
Başlıklar
En Yeni
 
Daha Fazla Oku
8 Mayıs 2018

Windows’da DNS Önbelleği Temizleme Yeniden Yükleme

İnternette dolaşırken hiç DNS hatası aldınız mı? Ancak aynı ağa bağlı başka bir cihaz sorunsuz bir şekilde mi çalışıyor? Bunu düzeltmeniz için DNS önbelleğini temizleyerek sorunu çözebilirsiniz.

DNS Önbelleğini Temizle

Komut istemini yönetici olarak çalıştırın. Bunun için başlat tıklayın ve aramaya ”Komut İstemi” yazın. Komut istemini sağ tıklayıp ”Yönetici olarak çalıştır” tıklayın.

Komut istemine aşağıdaki kodu yazın ve enter basın.

ipconfig /flushdns

Bu komut, Windows 10, 8, 7, Vista ve XP de dahil olmak üzere tüm Windows sürümlerinde çalışır.

Bu komutu çalıştırarak birçok sorunu çözebilirsiniz. Ancak bazı [...]

50
 
Daha Fazla Oku
2 Mayıs 2018

Web Tasarımda Ayrıntılar Büyük Önem Taşıyor

Tasarıma dair fikirlerin estetik bir çizgide hizmete yönelik şekilde uygulamaya dökülmesi ve hayata geçirilmesi eylemini web tasarım olarak basit bir şekilde tanımlayabiliriz ancak işin içine girildiğinde detayların ne kara büyük önem arz ettiğini ve aslında bu kadar basit bir tanımın zayıf kaldığını görebiliyoruz. İnsanlar, tarayıcılar aracılığı ile sahip olduğunu online adreslere ziyaretler düzenliyor ve sitede keyifli vakit geçireceklerini anladıkları takdirde ya da onlara bir şekilde hitap edebildiğiniz takdirde daha uzun süre kalıyorlar. Tasarım bu yüzden önem taşıyor ve renk bütünlüğü ile font ile grafikler ile ve hatta içerikler ile bir bütün olarak karşımıza [...]

35
 
Daha Fazla Oku
1 Nisan 2018

Hangi İnternet Paketi Size Daha Uygun?

Hangi İnternet Paketi Size Daha Uygun?

            Günümüzde her alanda kullanılan internet artık hayatın bir parçası haline gelmiştir. Su, elektrik gibi olmazsa olmaz ihtiyaçlar arasına girmeyi başaran internet bulunduğumuz her yerde kullanmamız gereken bir ihtiyaç durumundadır. Dolayısıyla evde ya da dışarıda herhangi bir yerdeyken dünyadan haberimiz olabilmesi için internet şarttır. İnternetin bu kadar şart ve gerekli bir icat olmasına karşın her insan interneti aynı seviyede kullanmamaktadır.

            Bazı insanlara 10 GB internet yetmezken bazı insanlar ise 1 GB internet ile bir ayı çok rahat geçirmektedirler. İnsanların internet kullanımındaki bu farklılıklar [...]

63
 
Daha Fazla Oku
14 Mart 2018

TeamViewer Etkili Şekilde Nasıl Kullanılır?

TeamViewer günümüzde en çok kullanılan uzak masaüstü bağlantısı programlarından biridir. Fakat kullanıcılar kimi zaman bu uygulamanın tüm özelliklerini bütün verimiyle kullanamıyorlar. TeamViewer‘la aynı anda bir ya da birden fazla bilgisayara bağlanma imkânı vardır ve böylece çok sayıda PC’nin uzaktan kontrol edilmesi mümkündür. Burada yapılacak olan faktör ise ilk bağlantı kurma işlemi tamamlandıktan sonra üst bölüm de yer alan “+” işaretine tıklanır ve yeni bir sekme açarak yeni bir ID numarası ve şifre girmek.

Teamviewer’da kullanılan uzaktaki bilgisayarın ekran görüntüsü video olarak kaydedilebilmektedir. “Ekstralar” menüsü, [...]

7
WordPress Başlıklar
 
Flash Oyun Sitesi Kurmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler
 
 
 
 
SEO taktikleri
 
Özgün Kaliteli SEO Uyumlu Makale Yazmak
 
 
 
 
 
 
Son Haberler
 
 
 
 
 
 
 
 
Sıralama
 
 
 
 
 
 
 
Top 5
Isı İndexi
Sıralama
 
1
Windows 10 Oturum Şifresi Kırma Resimli Anlatım
 
2
LG G3 Batarya Şarj Sorunu ve Çözümleri
 
3
Cd’ye Dosya Nasıl Atılır?
 
4
Windows 10 da Komut İstemi Açmanın 10 Farklı Yolu
 
5
Kulaklıktan Ses Gelmeme Sorunu ve Çözüm Yolları


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.