Trend
Isı İndexi
Sıralama
Başlıklar
En Yeni
 
Daha Fazla Oku
1 Haziran 2018

Robotların İnsan Hayatı Üzerine Etkileri!

Bilim kurgu filmlerinde daha önce hayranlıkla izlediğimiz robotlar günümüz dünyasında neredeyse insanlarla aynı statüye sahip bireyler haline gelmiş durumda. Bu durumun insan hayatı üzerinde olumlu olumsuz birçok etkileri görülmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle robotlar insan hayatında hızla önem kazanmaya başladı. Hayatımızın birçok alanında robotları görmek mümkün. İnsan gücünün sınırlı olduğu birçok alanda kullanılan robotlar hayatımızı kolaylaştırmakta.

Son zamanlarda yapılan çalışmalarda yapay zekanın geliştirilmesiyle robotlara yapay bilinç kazandırılıyor. Bu durum çoğu insan için korkutucu hale gelmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde sıkça karşılaştığımız robot [...]

78
 
Daha Fazla Oku
1 Mayıs 2018

Türkiye’nin 3D Model Platformu Yayında

3D Yazıcılar, bilgisayarda ki üç boyutlu modeli hızlıca gerçek ürüne dönüştürmeye yarayan yeni nesil teknoloji ürünleridir. Katmanlı üretim tekniği sayesinde hammadde firesi vermeden ürünler üretilebilmektedir. Klasik üretim yöntemleriyle yapılamayan yada çok zor yapılabilen ürünleri üretme konusunda da oldukça elverişli bir teknik kullanılıyor. İç içe daireleri üretmek 3d yazıcılar için çok kolay.

3D Yazıcılar her geçen gün gelişirken bu sektörde hizmet veren firmalar ve platformlar giderek artıyor. Platformlar büyüyerek insanların 3d yazıcılar ile daha kolay bir şeyler üretmesini sağlamak için çalışıyorlar. Tasarımcılar çizdikleri çizimleri ücretsiz olarak [...]

48
 
Daha Fazla Oku
28 Nisan 2018

Dünyayı Değiştirecek 7 Teknoloji

Dünyada trendleri son dönemde değiştiren en büyük konu elbette teknoloji. Ancak teknolojinin durdurak bilmediği belirtmek gerekiyor. Peki gelecekte bizi teknolojik olarak neler bekliyor?

Karlı İş Fikirleri’nde yer alan bilgilere göre, önümüzdeki yıllarda teknoloji dünyasına yön verecek 7 yeni teknolojik gelişme hızla hayatımıza girmeye başladı bile. Ancak bu teknolojik gelişmelerin henüz tam anlamıyla bir adı bile yok. Örneğin içilebilir deniz suyu teknolojileri konusunda yalnızca dünyanın birkaç ülkesinde çalışmalar var ve bu çalışmalar yeterli derecede fonlanmıyor.

Ancak teknoloji elbette fonlanmanın dışında doğal olarak da ilerlemeyi sürdürüyor. Özellikle [...]

58
 
Daha Fazla Oku
9 Nisan 2018

Teknoloji İnsan Hayatını Nasıl Etkiledi?

Hayatın İlerleyişi

             İnsanlık tarihinde, buluşların ve teknolojinin ilerleyişi de kaçınılmazdır. Zaman geçtikçe farklı alanlarda buluşlar ortaya çıkmış ve insanların hayatına çeşitli yönler katmaktadır. Bunların bir kısmı olumlu bir kısmı olumsuz yönde olmaktadır.

 Gizlilik İhlalleri

             Gizlilik ihlalleri olumsuz olan yönlerden biridir. Teknoloji arttıkça bilgiye ulaşım daha hızlanmış ve kolaylaşmıştır. Bununla birlikte kişisel verilere ulaşma yolları da artınca bireylerin özel yani kişisel bilgilerinin çalınma ihtimali ve farklı mecralarda kullanım ihtimali de artmaktadır. Üstelik teknoloji alanında bunları takip etme ve caydırıcı cezalar [...]

107
WordPress Başlıklar
 
Flash Oyun Sitesi Kurmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler
 
 
 
 
SEO taktikleri
 
Özgün Kaliteli SEO Uyumlu Makale Yazmak
 
 
 
 
 
 
Son Haberler
 
 
 
 
 
 
 
 
Sıralama
 
 
 
 
 
 
 
Top 5
Isı İndexi
Sıralama
 
1
Windows 10 Oturum Şifresi Kırma Resimli Anlatım
 
2
LG G3 Batarya Şarj Sorunu ve Çözümleri
 
3
Cd’ye Dosya Nasıl Atılır?
 
4
Windows 10 da Komut İstemi Açmanın 10 Farklı Yolu
 
5
Kulaklıktan Ses Gelmeme Sorunu ve Çözüm Yolları


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.