Trend
Isı İndexi
Sıralama
Başlıklar
En Yeni
 
Daha Fazla Oku
28 Ekim 2017

Microsoft’un Dünden Bugüne Gelişimi

Teknoloji Devi Microsoft

Windows ve Xbox gibi ürünleriyle teknoloji piyasasının önemli bir ismi olan Microsoft günümüzün önde gelen yazılım ve bilişim şirketlerinden biri. “Her evde ve her masada bir bilgisayar” mottosuyla yola çıkan iki üniversiteli arkadaş tarafından Amerika Birleşik Devletleri Washington’da  kuruldu. Kuruluş tarihi 1975 olarak kabul ediliyor. Şirketin kurucusu iki arkadaş Gates ve Allen ilk olarak 1972 yılında geliştirlen bilgisayarda işbirliği içerisindeydiler. Bu bilgisayarın başarısı onların da önünü açmış oldu. Microsoft ismi altında şirketin ilk ürünü bir Altair 8800 programlama dili olan BASIC oldu. BASIC yani Beginner’s All-Purpose [...]

12
 
Daha Fazla Oku
13 Temmuz 2017

SSD Diskinizde Daha Çok Alan Açın

Son dönemlerde SSD diskler oldukça ilgi çekici olmaya başladı. Tabi bu ilgi SSD disklerin oldukça hızlı olmasından kaynaklanıyor. Size şimdi SSD diskinizde boş yere alan dolduran dosyaların yolunu değiştirerek nasıl daha iyi bir SSD deneyimi sağlanır göstermeye çalışacağım. Tabi bir çok SSD kullanım ve yöntemleri var performans ve SSD diskinizin alanını doldurmamak için bir çok ayarlama yapmanız gerekiyor ben bunlardan en önemli olanını anlatmak istedim.

Genelde SSD diski kullandığımızda Windows bu diske kurarız. Windows kurduktan sonra haliyle birçok program yükleriz bu programların yükleme sırasında dosya çıkartılma işlemi yapılır. Winrar gibi düşünebilirsiniz aslında [...]

52
 
Daha Fazla Oku
23 Haziran 2017

Sistem Ayrıldı Sürücüsünü Gizleme

Bilgisayarım bölümündeki bölünmüş sürücüler arasında bulanan sistem ayrıldı bölümü format attıktan sonra bazen görünebilir duruma gelebilir. Bu durum sadece sürücüye harf atanmasından kaynaklanıyor. Sürücüye tanımlanan harflendirmeyi kaldırarak Sistem ayrıldı sürücüsünü gizleyebiliriz.

Şimdi sizlere harflendirmeyi kaldırma kısmını adım adım anlatmaya çalışacağız.

1. Bilgisayarınız kısmında bu şekilde 500 MB veya 100 MB olarak Sistem Sürücüsü görülebilir. Gördüğünüz gibi bende E harfi olarak tanımlanmış şimdi bunu kaldıralım.

2. Bilgisayarım sağ tıklıyoruz. Yönet tıklıyoruz.

3. Açılan pencerede Disk Yönetimini tıklıyoruz.

4. [...]

147
 
Daha Fazla Oku
4 Şubat 2017

Android 7.1.1 Nougat’ı Bilgisayarınızda Kullanın

Extonlinux adında bir geliştirici bilgisayarda Android kullanımı için bir İSO dosyası yayınladı. Bu dosya ile artık bilgisayarda rahatlıkla Android 7.1.1 Nougat kullanabileceksiniz.

Çoğu kişi Android cihazındaki uygulamalarını bilgisayar ortamında da kullanmak istiyordu. Bu sese cevap veren isim olan Extonlinux geliştirdiği dosyası ile bilgisayarınızı tamamen bir Android cihaza dönüştürüyorsunuz.

AndEX projesi olarak geçen bu proje 32 bit ve 64 bit olarak desteği ile oldukça stabil çalıştığını söyleyebiliriz.

AndEX Projesi içerisinde ön yüklü olarak; Google Chrome, Firefox, Spotify, Google Earth, SnapTube, Dosya Yöneticisi, YouTube, Clash of Clans ve [...]

61
WordPress Başlıklar
 
En İyi Adsense WordPress Temaları Blog, Dergi, Kurumsal
 
 
 
 
SEO taktikleri
 
Özgün Kaliteli SEO Uyumlu Makale Yazmak
 
 
 
 
 
 
Son Haberler
 
 
 
 
 
 
 
 
Sıralama
 
 
 
 
 
 
 
Top 5
Isı İndexi
Sıralama
 
1
Windows 10 Oturum Şifresi Kırma Resimli Anlatım
 
2
Windows 10 Yerleşik Yönetici Hesabı Sorunu | Basit Çözüm
 
3
LG G3 Batarya Şarj Sorunu ve Çözümleri
 
4
Windows 10 Nasıl Yüklenir Detaylı Anlatım
 
5
Windows 10 Eski Windows Dosyalarını Silme -Windows.old Delete-
Compare
Go


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.