Faydalı Notlar
ŞİMDİ OKUNAN
YouTube Hakkında Bilgiler Ve Şifre Değiştirme
1
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

YouTube Hakkında Bilgiler Ve Şifre Değiştirme

☺ AHMET AYDIN25 Mart 2016

YouTube sitesi pek çok türden videoyu içerisinde bulunduran ve kullanıcılarına müzik alanında birçok imkân sunan bir müzik sitesidir. Bu sitenin merkezi diğer büyük paylaşım siteleri gibi Amerika Birleşik Devletlerinin California eyaletindedir. Youtube Şirketi 2005 yılında eskiden PayPal bünyesi altında çalışan 3 genç girişimci tarafından kurulmuştur. Buna karşın kısa sürede ki yükselişleri Google’ın dikkatini çekmiş ve 2006 yılının sonlarına doğru Google şirketi tarafından 1.65 milyar Dolar karşılığında satın alınmıştır. Bulunduğumuz dönemde ise halen Google’ın bir kuruluşu olarak yürüttüğü faaliyetleri sürdürmektedir.

Kullanıcılarına video yükleme, video izleme ve istediği her türlü videoyu paylaşma imkânı sunan bu site, kullanıcılarının videoların gösterimi sağlayabilmesi için de WebM, H.264 ve bunların yanı sıra Adobe Flash Video teknolojilerini kullanmaktadır. Sitede birçok türden videolara rastlayabilirsiniz ancak genel olarak şarkı videoları, TV klipleri, video bloglar, klipler, eğitim videoları ve kullanıcılara özgün videolar da rastlayabilirsiniz.

Tabii ki Youtube sitesinin bize sundukları sadece bu kadarla da sınırlı değil. Bunların yanı sıra isterseniz Youtube üzerinden canlı yayın bile yapabilme imkânınız var. İşte bir site bu kadar kapsamlı bir işi tek başına kullanıcılarına sununca da siteye gösterilen ilgi de bir o kadar büyük oluyor. İşte Youtube da kullanıcılarına daha iyi hizmet sunabilmek için her kullanıcısının bir hesap açmasını istiyor bu sayede ilgi alanlarınıza göre videolar izleyip kolaylıkla Youtube üzerinden video paylaşabiliyor bunun yanı sıra canlı yayın dahi yapabiliyorsunuz.

Peki, Ama Ya Kullanıcı Şifrenizi Unutursanız?

Aslına bakarsanız Youtube bulunduğumuz dönemde sadece video izlemek için kullanılmıyor. Bunun yanı sıra kullanıcı profili oluşturup yüklediğiniz videolardan izlenme başına da paralar kazanabiliyorsunuz. Tabi ki bunun için videolarınızın belirli bir izlenme sayısına ulaşması gerek. Durum bu olunca da birçok dolandırıcı çok izlenme sayısına sahip profilleri çalmak için farklı farklı yollar denemekte. İşte sizde bu gibi bir durumla karşılaştıysanız veya karşılaşmak istemiyorsanız belirli arkalıklarla şifrenizi değiştirmenizde çok fayda var. Tabi şifrenizi unuttuysanız da şimdi belirteceğimiz adımları gerçekleştirerek kolayca şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Öncelikle Google hesabınız da oturum açmak için kullandığınız kullanıcı adı ile giriş sağlayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Tabii ki bu kullanıcı adınız hesabınıza kayıt olurken verdiğiniz farklı bir e-posta adresi ya da g-mail adresiniz olabilir. Daha sonra ki adımda da YouTube hesap kurtarma sayfasını açıp kayıtlı kullanıcı isminizi veya e mail adresinizi girdikten sonra bu hesabın size ait olup olmadığını anlamaları için soru sayfasına yönlendirilirsiniz. Eğer kayıt sırasında İkincil bir e mail adresi veya telefon numarası belirttiyseniz hesabınızı bu yollar sayesinde kurtarabilirsiniz. Eğer bu iki seçeneği de yapmadıysanız hesabınızı kurtarabilmek için hesabın size ait olduğunu kanıtlamanız gerek. Bunun için de kimlik Bilgilerinizi doğrulamalısınız.

Bu iş ilk bakışta biraz zahmetli görünse de eğer ikincil bir e- posta adresi veya telefon numaranız ile kayıt olduysanız işlem oldukça basitleşiyor ve neredeyse 2 dakikanızı bile almıyor. Bu yüzden eğer yeni kayıt olacaksanız ve bu gibi durumlar ile karşılaşmak istemiyorsanız kayıt olurken ikincil bir e-posta adresi veya telefon numaranızı vermeniz sizin yararınıza olacaktır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
1 Yorumlar

Yanıt Bırak