Faydalı Notlar
ŞİMDİ OKUNAN
Youtube Geçersiz Tıklama Etkinliği Para Kazanma Devre Dışı Bırakıldı
2
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Youtube Geçersiz Tıklama Etkinliği Para Kazanma Devre Dışı Bırakıldı

☺ AHMET AYDIN25 Nisan 2016

Youtube geçersiz tıklama etkinliği para kazanma devre dışı bırakıldı gibi bir mail alırsanız çok şaşırmayın Youtube’un bu trajikomik olayı sizinde başınıza geldi.

Geçersiz tıklama etkinliği yüzünden gelebilecek örnek mail

youtube-geçersiz-tıklama2

Youtube çok büyük bir şirket olmakla birlikte bazen bu tip sorunlar ile youtuberları zor durumda bırakıyor. %100 özgün içeriğe sahip de olsanız ve tüm ihlallerine dikkatlice davranıp bir sıkıntı yokken bile bu tip bir sorunla karşılaşabilirsiniz.

youtube-geçersiz-tıklama

Bu sorun bize göre kasti yapılan bir işlem gibi veya sizin yaptığın başka bir işlem. Ya biri düzenli olarak videolarınıza girip sürekli reklamları tıklıyor yada siz başka bir yerden içeriklerinize görüntülenme veya tıklama sağlıyorsunuz. Bide youtube kafasına göre davranışı da olabilir tabi. Eğer siz hiçbir yerden görüntülenme ve tık istemediyseniz ve hiç kimsenin de kasti olarak videolarınıza girip tık yapmadığına eminseniz galiba youtube onca youtuber arasından seni buldu ve geçersiz etkinlik diye sana ceza kesti.

Peki bu durumdan nasıl kurtulabiliriz. Bu tip durumlar için youtube ne kadar itiraz formu yollayabilirsiniz desede şimdiye kadar bu itiraz formunu yollayıp kanalını tekrar para kazanmaya aktif eden görmedim. İlla ben itiraz formu yollayacam derseniz buradan itirazınızı iletebilirsiniz tabi, inşallah size olumlu şekilde geri dönerler.

Eğer kanalınızda partner şirketle bir ortaklık kurduysanız onlardan da destek alabilirsiniz belki sorunu onlar halleder. Onlardan da bir netice alamadıysanız galiba yavaş yavaş kanaldan elinizi çekme vakti geldi.

Peki nasıl bir çözüm bulabiliriz. Hemen yeni bir kanal açın ve geçersiz etkinlik yediğiniz youtube kanalınızdan ufak bir duyuru videosu yayınlayın yeni kanalımıza bekleriz eskisinde sorunlar çıktı gibi bir duyuru yeterli galiba. Ayrıca videolara yerleştirdiğiniz abone ol butonlarındaki yönlendirmeleri yeni açtığınız kanala yönlendirin. Tüm videolara ek açıklama ekleyerek yeni kanala izleyicilerinizi çağırın. Zamanla diğer kanala içerik yükledikçe abone sayısı ve izlenmeleriniz de yavaş yavaş gelecektir.

Bu tip durumlardan tek çözüm bu olduğu düşüncesindeyim. Bu tip sorunların başınıza gelmemesi ümidi ile kendinize iyi bakın 🙂

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
2 Yorumlar

Yanıt Bırak