Faydalı Notlar
ŞİMDİ OKUNAN
Youtube Abone Sayısı Artırma Yolları
5
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Youtube Abone Sayısı Artırma Yolları

☺ AHMET AYDIN6 Ekim 2015

Youtube video paylaşım sitesi yıllardır popülerliliğini kaybetmeyen nadir sitelerden bir tanesidir. Bunun sebeplerinden birisi de aldıkları reklam gelirlerini video sahipleri ile paylaşmasından kaynaklanıyor. Youtube dan video yükleyerek para kazanmak mümkündür.

Güvenli ödeme sistemi ve kaliteli hizmetlerin adresi SadeceOn sizlere uygun fiyatlarda youtube hizmetleri sunuyor. Sen de hemen youtube izleme satın al ve videonun daha fazla insana ulaşmasını sağla. Türk izlenme ya da yabancı izlenme olarak dilediğiniz sayıda izlenmeyi SadeceON’dan rahatlıkla alabilirsiniz. Kanalınıza abone alabilir, videolarınız için yorum ve beğeni hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Uygun fiyatlı youtube hizmetleri için siz de hemen SadeceON’a gelin ve fırsatları kaçırmayın!

Youtube da bir kanal açıp ayarlarını yaptıktan sonra düzenli olarak kanalımıza video yüklüyoruz. Videolarımız izlendikçe videolarımıza reklam ekliyoruz. Daha sonra youtube partner şirketleri aracılığıyla kazançlarımızı optimize edebiliyoruz. Peki bütün bunlar nasıl olacak? Youtube dan düzenli gelir elde etmek istiyorsanız abone sayımızın belli bir seviye de olması gerekiyor. Bu şekilde videolarımızın izlenme sayısı belli bir noktaya gelecek. Ayrıca Youtube aramalarında videolarımız daha ön planda olacaktır. Youtube dan düzenli gelir elde etmek istiyorsanız öncelikli hedefiniz abone sayınızın yüksek olmasıdır. Sizler için youtube abone sayısı artırma yollarını araştırdık. İşte Youtube kanalımız da abone sayısı yükseltme yolları:

anone ol

  1. Kanal Görselleri

Youtube da abone çekmenin en önemli ancak çok fazla önemsenmeyen bölümlerinden bir tanesi de kanal görselleridir. Kanal logosu, arka plan resmi, video öne çıkarılmış görselleri hem izlenme hem de abone çekmede çok önemlidir. Kanal görsellerin şık ve orjinal olması kanalınızı daha profesyonel gösterir. Bunun yanında video aramalarında videonuzun öne çıkarılmış görseli ve videonuzun logosu görünecektir. Bu yönteme dikkat ederseniz abone sayınızı en az iki kat artabilir.

      2. Kanal anahtar kelimeleri

Kanalınız ne ile alakalı aranılan popüler anahtar kelimeleri kanal hakkında bölümüne ve channel keyword bölümüne eklemeliyiz. Bu da videolarınızın aramalarda ön planda olmasını sağlayacaktır. Kanal anahtar kelimeleriniz ile alakalı videolar yüklemeli ayrıca bu anahtar kelimeleri sıkça video bilgilerinde kullanmalıyız.

      3. Video efektleri

Videonuzu oluştururken iyi bir video edit(düzenleyici) programı kullanmalıyız. Videolarımıza şık bir kanal introsu ekleyebiliriz. Bunun yanında videoda sayfa geçişleri, bilgilendirme yazıları ve hd görünümlü içerikler eklemeye dikkat edelim. Video edit programı olarak sony vegas, adobe premierre ve movie maker tavsiye ettiğimiz programlardan bazılarıdır. Kanal logomuzu videomuzun kösesine eklememiz avantajlı olur.

     4. Abone ol yazıları

Kanal videomuza konuşma balonu içinde abone olunuz gibi ibareler ekleyebiliriz. Youtube kullanıcısı videonuzu beğense bile abone olmayı aklına getirmeyebilir. Video izleyicisinin bilinç altında kanalınıza abone olmayı tavsiye edici ibareler koymalıyız. Videoyu Youtube’a upload etmeden önce videonuzun sonuna abone olunuz gibi içerikler oluşturabilirsiniz. Video da bilgiler kısmına link halinde abone olunuz gibi yazılar yazabilirsiniz.

    5. Yorumlar ve Beğeniler

Etkisi çok fazla olmasa da başlangıçta çok işe yarayan bir yöntemdir. Diğer kanallar ile karşılıklı yorumlaşma, beğeni yapma ve abone olma hamleleri yapılabilir. Bu da başlangıç için sizin kanalınızın daha hızlı büyümesini sağlayacaktır. Kanal sahiplerine mail atarak karşılıklı yorum ve beğeni yapalım birbirimize yardımcı olalım mesajları atabilirsiniz.

   6. Güncel Videolar

Kanalınızla çok yakından alakalı olmasa da gündemde geniş yer tutan haberleri trend de olan aramaları inceleyip ona göre video hazırlamanız kanalınızın izlenme seviyesini ve buna bağlı olarak kanal abone sayınızı artırır. Google trends, haberlerden gündeme ilişkin olaylar ile alakalı videolar hazırlanabilir. Şu an “Ahmet Hakan’ın darp edilmesi” haberi gündemde konuşulan bir olaydır. Siyasi ya da ona yakın bir kanalınız varsa İşte Ahmet Hakanı darp eden kişiler başlığı altında videolar hazırlanabilir. özgün videolar youtube da patlamaya hazır içeriklerdir. Gündemdeki olaylara yönelik mizahi, ilginç ve efektli videolar Youtube da ön plana çıkabilir.

Youtube da video izlenmelerin çoğu video aramalardan geliyor. Diğer video izlenme kaynakları kanalınıza gelen ziyaretçiden ve google aramalarından gelen ziyaretçilerdir.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
33%
Sinir Küpü
67%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
5 Yorumlar

Yanıt Bırak