Faydalı Notlar
ŞİMDİ OKUNAN
WordPress Tüm Bağlantıları Yeni Sekmede Açma
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

WordPress Tüm Bağlantıları Yeni Sekmede Açma

☺ AHMET AYDIN19 Nisan 2016

WordPress siteniz var ve site içerisindeki bağlantıları yeni sekmede açmak istiyorsanız yazıyı okumaya devam edin. Normal yazı içerisindeki bağlantı eklemek için yazıyı seçip bağlantı ekle iconu ile bağlantıyı ekleyebilirsiniz. Bu ekleme sırasında ayarlar kısmında bu bağlantıyı yeni sekmede aç seçeneğini işaretlerseniz bağlantınız yeni sekmede açılır.

Peki yazı içerisinde ayarlamayı basit bir şekilde yapabiliyoruz, diğer bağlantıları nasıl yeni sekmede açarız dediğinizi duyar gibiyim. Yani site içerisinde benzer makale seçeneklerini yeni sekmede açılmasını istiyorsunuz veya ana sayfada içerik tıklandığında yeni sekmeden açılmasını istiyorsunuz.

Bu işlem için tek bir kod ile halletmeye çalışacağız  target="_blank" bu kod ile bağlantılarınızı yeni sekmede açabilirsiniz.

Peki bu kodu nasıl ekleyebiliriz. Ana konuya geldik. Bildiğiniz gibi wordpress admin panelinde sol tarafta görünüm > düzenleyici kısmına giriyoruz. Burada bir kaç işlem yapacaz ancak önce tema dosyalarınızı yedek almanızı önemle belirtmek isterim en ufak bir yanlış harekette siteniz açılmaya bilir.

Burada sağ tarafta dosya listesini göreceksiniz aşağı doğru sıralanmış burada index.php buluyoruz. Dosyayı bulduktan sonra php the_permalink kodunu aratalım. Bu kodu bulunda kod devamı aynı bu şekilde olur.

href="<?php the_permalink(); ?>"><?php the_title(); ?></a> 

bu ve buna benzer şekilde olur kodumuz. Çok önemli değil bizim için php the_permalink kodunu bulmamız yeterli bu kod devamında target="_blank" bu kodumuzu ekleyeceğiz.

Yani kod bu şekilde oluyor.

href="<?php the_permalink(); ?>"target="_blank"><?php the_title(); ?></a>

İki üst tırnak işaretinden sonra target="_blank" kodunu yerleştiriyoruz. Bu sayede içerik yeni sekmede açılmış oluyor. Bu işlemi site içerisindeki tüm bağlantılarda aktifleşmesini istiyorsanız bulduğunuz tüm php the_permalink yazısında yukarıdaki gibi uygulama yapın hemen hemen tüm bağlantılarınız yeni sekmede açılmış olacaktır.

Kategoriler, etiketler ve diğer bölümler için bu ayarı yapmak için uygun dosyayı bulup yukarıdaki gibi uygulama yapmanız gerekiyor.

Yeni sekmede içerikleriniz açıldığında google ziyaretçiyi sitede daha uzun kaldığını fark edecek ve bu sadece google sıralama, seo, adsense gibi bir çok yerden puanınız artacaktır. Puandan kastım kaliteniz artacaktır. Ziyaretçinin sitede uzun süre kalması google için çok önemlidir.

Sitenize uygulamada sorun yaşıyorsanız yorumlarda belirttiğiniz taktirde yardımcı olmaya çalışacağım.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak