Faydalı Notlar 52 Görüntülenme 0

WordPress Sitenizi Google Authenticator İle Koruyun

Dünyada en çok tercih edilen yazılımlardan biri olan wordpress, dolayısıyla bu özelliğiyle fazlasıyla siber saldırıya maruz kalıyor.Wordpress kullanıcılarına uygulanan yaygın saldırıların birisi de admin hesabını trojan ve çeşitli virüs kodlamalarıyla ele geçirmeye yönelik saldırılardır. Google’ın iki Aşamalı “Firewall” hizmetininden yararlanarak WordPress sinizin admin hesaplarını trojan ve çeşitli virüs içeren yazılımlardan koruyabilirsiniz.
Peki Nedir Bu İki Aşamalı Firewall ? ,
İki Aşamalı doğrulama wordpres sitenizde kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra google’nin Vermiş oldugunuz telefon numaranıza geçiçi şifre verme durumudur. Böylece sizin şifreniz art(kötü) niyetli insanların eline geçse dahi 2. Aşama Olan “Firewall” korumasını geçemeyecek ve websitenize en küçük bir hasar dahi veremeyecektir.

 

Kurulumuna Geçecek Olursak ;

1. Eklentiler > Yeni Ekle seçeneğini takip edin. Google Authenticator eklentisini aratın.daha sonra Şimdi Kur’a Basın.

wordpress-sitenizi-iki-adimli-dogrulama-ile-koruyun-1 (1)

2. Akıllı telefonunuza’dan Google Authenticator uygulamasını bulup kurun.

wordpress-sitenizi-iki-adimli-dogrulama-ile-koruyun-8

4. Karşınıza gelen ekranda Barkod tarayın Seçeneğine Dokunun.

wordpress-sitenizi-iki-adimli-dogrulama-ile-koruyun-8_2

5. Daha sonra wordpress sitenize gelerek  Kullanıcılar > Profiliniz katagorisinde bulunan Show/Hide QR Code kısmına tıklayarak karekodun gözükmesini sağlayın.

wordpress-sitenizi-iki-adimli-dogrulama-ile-koruyun-3

6. Akıllı telefonunuzdan karekodu taratın.

 

İşte Budur ! Akıllı telefonunuz artık geçici şifre üretimine başladı.

wordpress-sitenizi-iki-adimli-dogrulama-ile-koruyun-7

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.