ŞİMDİ OKUNAN
USB kablolarına dikkat!
0

USB kablolarına dikkat!

☺ AHMET AYDIN21 Kasım 2016

Çoğumuz bir şekilde para biriktirip ya da ailemiz sayesinde bir bilgisayara sahibi olmuşuzdur. Onu alana kadar büyük sıkıntılar çeksek de, aldığımız bilgisayar hediyemiz olmuştur. Ancak bu hediyenin uzun ömürlü olabilmesi için gerekli özeni göstermek gerekir. Özellikle bilgisayara çakma USB’ler ya da jaklar takılması bilgisayarınızın işlem dışı kalmasına neden olabilir.

Bu tür vakaları test etmek isteyen bir Google mühendisi Amazon’dan çok ucuz bir fiyata USB-C kablosu satın aldı. İlk başta her şey güzel gidiyordu ancak sonuçta bilgisayarını yaktı.

BesonLeung isimli bu mühendis Amazon’dan aldığı Surjtech marka USB- C ile güzelim ChromebookPixel 2015 markalı bilgisayarını yaktığını anlattı.

Bu testlerin USB-C’lerin revaçta olduğu bu dönemlerde, bilgisayarların güvenliğini sağlamak için yapıldığının da altını çizdi. Yakın zamanda milyarlarca cihazda kullanılması beklenen bu teknolojinin kullanıcılar için sorun teşkil etmemesinin öneminden bahseden Leung: “Küçük bir tasarruf için hayatınızı tehlikeye sokmayın.” diye konuştu.

Olay sonrasında bilgisayarı kullanılamaz hale gelen mühendisin, bilgisayarı dışında maddi zararı yok. Bu olay ile birlikte de çakma ürünlerin hayatınızı tehlikeye atmanıza neden olduğunu gözler önüne serilmiş oldu. ‘’10-15 TL için hayatınızı tehlikeye atmaya değer mi?’’ Satın alacağınız ürünleri bu soruyu cevaplamadan almayın ve hayatınızı tehlikeye atmayın. Belki bu olay başına gelen mühendis küçük çaplı bir kayıp yaşadı; ancak siz evinizi hatta hayatınızı tehlikeye atabilecek adımlar atmak ister misiniz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak