ŞİMDİ OKUNAN
Ufak Dokunuşlarla Mükemmel Fotoğraflar Yaratın!
0

Ufak Dokunuşlarla Mükemmel Fotoğraflar Yaratın!

☺ AHMET AYDIN28 Mart 2016

Fotoğrafçılık kimi için yalnızca bir hobi kimi içinse bir tutkudur. Gezilip görülen yerlerin ölümsüzleştirilmesi ya da etkileyici bir anın yakalanması fotoğraf severlerin vazgeçilmez aktivitelerinden. İşin bir de fotoğraf düzenleme kısmı var elbette. Bazen mükemmele ulaşmak için ufak dokunuşlar gerekir. İşte bu konuda profesyonel bir uygulama en büyük yardımcınız olabilir. Google Nik Collection size hayal ettiğinizden çok daha ötesini sunuyor. Fotoğraflarınız üzerinde çeşitli düzenlemeler yaparak onları bir sanat eserine dönüştürebilirsiniz. Windows işletim sistemli bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz programda fotoğraf düzenlemek için 7 farklı araç bulunuyor. İşte onlar:

Analog Efex Pro: İçinde birbirinden farklı düzenlemeler yapabileceğiniz 10 farklı araç kombinasyonu var.

Color Efex Pro: Fotoğraflardaki ince ayrıntılar sizin için önemliyse ve renklerle oynamanın fotoğrafa farklı bir hava katacağını düşünüyorsanız, ufak rötuşlar için bu aracı kullanabilirsiniz. Özellikle çektiğiniz doğa ve manzara fotoğrafları için bu araç vazgeçilmeziniz olacak. Renkli olan her şey bu araçla bir başka güzel!

Silver Efex Pro: Nostajik fotoğrafları sever misiniz? Ya da siyah ve beyazın birbiriyle olan mükemmel uyumunu. O halde bu araç tam da size göre. Siyah ve beyazın zıtlığından doğan gölgeler fotoğrafınıza büyülü bir hava katacak. Üstelik 20 farklı film türü içeriyor.

Viveza: Bazen bir fotoğraf çekersiniz ve ön plana çıkarmak istediğiniz ayrıntıların çok soluk kaldığını fark edersiniz. İşte böyle bir durumda bu araç sizin yardımınıza koşacak. Fotoğrafta ilgi çekmesini istediğiniz detayları bu araç ile çarpıcı hale getirebilirsiniz.

HDR Efex Pro: Resimde kaybolan bölümleri bu araç yardımıyla öne çıkarabilir, resmin bütününü farklılaştırabilirsiniz. Unutmayın, ufak detaylar bütünün bir parçasıdır.

Sharpener Pro: Yakın çekim yapılan fotoğraflarda bulanıklık, önemli bir problem.  Bu araç sayesinde görüntüyü keskinleştirebiliyorsunuz. Ayrıntıları odak noktası haline getirmenin bir yolu da netleştirmek ne de olsa.

Dfine: Çektiğiniz fotoğraflardaki istenmeyen lekeleri bu araç sayesinde ortadan kolaylıkla kaldırabilirsiniz. Bir nevi makyaj niteliğinde olduğunu söyleyebiliriz.

Hangi Cihazlarda Kullanabilirsiniz?

Windows: Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Mac: Mac OS X 10.7.5 ile 10.10 arası

Birbirinden farklı ve kullanışlı özelliklere sahip olan uygulama fotoğraf meraklısı kullanıcılar için artık tamamen ücretsiz hale getirildi. Ayrıca  Nik Collection’ı 2016 yılında parayla satın alanlar için Google geri ödeme yapılacağını duyurdu. Bu kadar profesyonel bir uygulamanın ücretsiz hale getirilmesi büyük bir fırsat! Çünkü aynı uygulamayı geçen yıl 150 dolar yani yaklaşık 430 tl ödeyerek edinebiliyordunuz. Siz de geç kalmadan mutlaka denemelisiniz.

Araçları buradan indirebilirsiniz.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak