ŞİMDİ OKUNAN
Sony Vegas Kullanımı
0

Sony Vegas Kullanımı

☺ AHMET AYDIN8 Ekim 2015

Sony Vegas çok kullanışlı ve popüler bir video düzenleme programıdır. Sony Vegas ile yaratıcı videolar üretebilir. Özel anlarınızı keyifli videolar haline getirebilirsiniz. Hayal gücünüz ile yapabileceğiniz videoları Sony Vegas ile yapabilir. Ayrıca video paylaşım sitelerinde fenomen olabilirsiniz. Sizlere Sony vegas ile yapabileceğiniz bazı video düzenlemelerini anlatacağız. İşte o efektler:

  1. Sayfa Geçişleri

geçişler

Sony Vegas ile fotoğraflarınız ve videolarınız arasında geçiş yapabileceğiniz efektler mevcuttur. Resimde de gösterildiği gibi transitions bölümden envai çeşit geçişlerden birini seçip içerikleriniz arasına manuel olarak yerleştirebilirsiniz.

2. İçerik Efektleri

efekt

İçeriklerimize efekt verebilirsiniz. Bunu da video fx kısmında yapabiliyorsunuz. Aynı şekilde içeriklerimizi seçtikten sonra içeriğimize sağ tıklayıp video fx bölümüne geçelim. Daha sonra istediğimiz efektleri resim veya videomuza ekleyebiliriz.

3. İçerik Boyutu

boyut

Resim, video veya yazılarımızın boyutlarını ayarlayabilir ve sayfamızın istediğimiz bölümünde kullanabiliriz. Örneğin: kanal logosu eklemeniz gerekiyor videonuza. Yapmamız gereken yeni bir video track oluşturup bu track’ı en öne almak sonrasında logomuzu video track bölümünün tamamına yerleştiriyoruz. Resimde de görüldüğü gibi logoya tıklayıp event pan crop bölümünden logoyu istediğimiz bölüme ekleyebiliriz. Kanal logosunun videomuzda olması videomuzu daha profesyonel gösterir.

4. İçerik Hareketlendirme

kayıt

Yazı veya resimlerinizi ekranda hareketli görmek istiyorsanız içeriğimizin üzerine gelip sağ tıklıyoruz. Daha sonra event pan crop bölümünün aşağı kısmında pozisyon bölümü vardır. Pozisyon bölümüzde ilk kısım ve son kısımlar için yer belirliyoruz. + tuşu ile istediğimiz pozisyonu istediğimiz zamana ekleyerek yaratıcı videolar hazırlamamız mümkün olabiliyor.

5. Render özellikleri

katdet

Sony Vegas ile 4k videolar bile hazırlamanız mümkündür. İstediğiniz kalite de video hazırlama seçeneği bulunur. Videoyu render etmeden önce proje properties bölümünde video kalitesin, ayarlamalısınız. Videonuzu hazırladıktan sonra render as bölüme gelip istediğiniz formatta projenizi kaydedebilirsiniz.

Adobe after affects ile Adope Premierre kullanımı daha zor ancak çok profesyonel video düzenleme programlarıdır. Youtube da fenomen olmak istiyorsanız Sony Vegas programı ile yaratıcı içerikler hazırlamanız mümkündür. Sony Vegas ta ayrıca kullanabileceğimiz diğer eklentiler de mevcuttur. Programda olmayan eklentileri daha sonradan indirip programa eklememiz mümkündür. Başarılı videolar hazırlamanız ümidiyle…

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak