Kapat
Faydalı Notlar 18 Görüntülenme 0

PayPal’dan Kişiye Özel Ödeme Linki: PayPal.Me

 

 

PayPal yeni kişiler arası ödeme sistemini kullanıma sundu: PayPal.Me

PayPal.Me adı ve adresiyle kullanıma açılan yeni sistemde kullanıcılar siteye girip mevcut PayPal üyelikleriyle giriş yapıyor ve kendilerine özgü bir linke sahip oluyor. Paypal.me/kullaniciadi gibi kısa bir adres aldıktan sonra bunu sms, sosyal bir ağ ya da mail üzerinden kolaylıkla paylaşabiliyorsunuz ve ödeme talep etmek gibi bir işlemle uğraşmıyorsunuz.

Siteye girip linkinizi aldıktan sonra sayfınıza bir fotoğraf ekleyebilir, ödemelerde görünecek bir metin yazabilir ve temanızı seçebilirsiniz. Bu özelleştirmelerle Paypal tamamen size özgü bir ödeme yöntemi sunmuş oluyor.

Şimdiye kadar klasik yöntemler ile kullanıcıların zorlandığını fark eden şirket bu yöntemlere ek olarak Paypal.me’yi test ediyor. 1.0 versiyonuyla ülkemiz dahil 18 ülkede kullanıma açılan sistem aslında kullanıcıların birbirlerinden para istemelerini kolaylaştırmak için tasarlandı.

Paypal’ın bugün Dünya genelinde 170.000.000’dan fazla kullanıcısı mevcut. Yapılan bir araştırmaya göre Dünya’daki insanların birbirlerine olan toplam borçları 51 milyar dolar. Ancak insanlar birbirlerinden borçlarını istemekte zorlanıyor ve bunu rahatsız edici buluyor.

PayPal.Me insanların borçlarını geri istemeleri konusunda bir çözüm sunmuyor ancak bunu kişiden istemek için zorlanmamanızı sağlıyor.

Bu yeni sistemde para istemeyi şöyle özetleyelim. Ali adındaki bir arkadaşınızdan para isteyeceksiniz. Havale gibi herhangi bir şeyle uğraşamıyorsunuz. Sistemde oluşturduğunuz linkinizi arkadaşınıza gönderiyorsunuz ve o tıklayıp miktarı yazarak size gönderiyor. Bunun dışında eğer belirli bir miktar istiyorsanız linkinizin sonuna /istediğinizmiktar şeklinde yazabilirsiniz. Örnek olarak: 20 TL (Kur da ödeme sayfasından seçilebiliyor) istediğimiz link şöyle olacak paypal.me/asdteknoloji/20

AHMET AYDIN

ASD kurucusu, içeriklerden haberdar olmak için sosyal medya adreslerinden takip edin ve en yeni gelişmeleri makaleleri kaçırmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir