ŞİMDİ OKUNAN
İnternetten Nasıl Para Kazanabilirim
0

İnternetten Nasıl Para Kazanabilirim

☺ AHMET AYDIN31 Temmuz 2015

 

İnternetten Para Kazanma

Herkesin paraya ihtiyacı var herkes bir yerlerden gelir elde etmek istiyor. Ama bu işi hem kolay ve hemde sevdiğimiz yoldan yapmayı hepimiz çok istiyoruz. Bizler, yani bilgisayar kullanıcıları bilgisayar başında kazanmak istiyoruz mesela bazıları başka işlerle ilgilenerek kazanmaya çalışıyor. Bu tip yüzlerce örnek sayılabiliriz aslında.

Bizler para kazanmanın çok kolay olduğunu düşünüyoruz değil mi? Bilgisayar başında kazanmaktan bahsediyorum. Bilgisayar başında kahve yudumlarken para kazanmak mı işte o hiçte kolay bir iş değil. Daha doğrusu belli bir gelir yani belli bir para miktarı bile kazanacağımız belli değil. Ancak sizin çaba göstermeniz, bilgi düzeyiniz ve özgün olmanız doğrultusun da bu iş tersine dönebilir yani para kazanmaya başlaya bilirsiniz.

Peki, para kazanmak için neler yapmamız gerekiyor? Bu soruya cevap olarak bir sürü şey sıralaya biliriz. Ancak herkesin yapmaya çalıştığı iş olan Youtube kanal açmak ve bir site açıp bildiklerimizi paylaşmak herkesin en çok ilgi duyduğu yönler bunlar. Ancak bazen program indirerek ya da sitelerde form doldurarak da belli bir para miktarı elde edebilirsiniz. Ancak bu size ne kadar para  getirisi olur tartışılacak bir konu kanaatimce.

Peki, Youtube kanal oluşturmak için öncelikleri neleri bilmemiz gerekiyor? Bu listenin başını özgün içerik üretmek çektiğini söylememe gerek yok sanırım. Youtube büyümek mi istiyorsun kendi özgün paylaşımlarınızı yapmanız gerekecektir. Bu paylaşımları profesyonel olduğun konularda bildiklerini bilgisayar ortamında veya başka bir şekilde kayıt edip Youtube kanalınıza yüklerseniz zamanla sizde fark edeceksiniz ki yavaş yavaş kanalınızda izlenme artacak ve düzenli bir takipçi elde edeceksiniz. Bu konuda isterseniz ilk başlangıçta sizlere destek olabilirim.

Peki, Youtube kanalımızı oluşturduk ve videolarımızı yüklemeye başladık para kazanma nasıl olacak? Bu soruya cevap ise Youtube kanalınızı Adsense reklam etkinleştirmesi yapmanız gerekiyor. Yani Google Adsense ye kayıt olman gerekiyor. Youtube kanalınızda ki videolarda reklamların çıkmasını sağlamanız gerekecektir. Bu işlemler yapmak istiyorsan 18 yaşından büyük olmanız gerekiyor. Google Adsense kayıt olmak istiyorsan bizlere destek için ulaşabilirsin.

Youtube bu şekilde peki başka nasıl kazanabiliriz? Site oluşturmak. Youtube de belli bir aboneye ve kitleye ulaştıktan sonra site kurmanız sizin için fayda ve gelir elde etmenize yardımcı olabilir. Youtube de olduğu gibi sitede de Adsense reklam yerleştirmeleri ile para geliri elde edebiliriz. Site de Adsense reklamları yayınlamak için biraz daha fazla uğraşmanız gerekiyor ama, Youtube de ki gibi direk Adsende kayıt etmiyor sizi öncelikle sitenizi kontrol ediyor. Siteniz özgün mü değil mi teması kaliteli mi site dolaşımı nasıl içerik sayısı tekil ziyaretçi sayısı bunlar Adsense de sitenizi kayıt etmeniz için önemli faktörler. Bu sorunları tamamladığınızı düşünüyorsanız sitenizi Adsense kayıt edebilirsiniz ve sitenizde ki gerekli alanlara reklam yerleşimleri yapabilir sitenizden de belli bir gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Şunu unutmayalım ki bu tarz yerlerden çok gelir elde etmeniz için takipçinizin çok ve kendi içeriklerinizi paylaşmanız gerekiyor. Bu kurallara dikkat ettiğiniz sürece belli bir kazanım elde eder bu şekilde devam edersiniz.

Bu makalemizi ziyaretçilerimizin ısrarla para geliri nasıl olur nasıl para kazanabiliriz sorularına cevap olması için yazdık. Başka konularda ki soruları yorumlarda belirterek bildiklerimizi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Selam ve sevgiyle. . .

 

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak