Faydalı Notlar 72 Görüntülenme 0

Güvenlik Virüsü Temizlemekten Gelir

Bir bilgisayarda sorun aranırken ilk yapılması gereken virüs taraması yapmaktır.  Bunun için birçok Antivürüs programı tercih edilebilir fakat tam çözüm sağlayanları sınırlı sayıdadır. Güvenlik şirketi olan McAfee tarafından geliştirilmiş olan McAfee Stinger ise bu sayılı Antivirüs sistemlerinden biridir.

Stringer’ı açtığınızda sekmeli pencereli ile bize birçok aracı kullanma fırsatı sunuyor. Kayıt defteri dâhil bilgisayarınızda birçok dosyayı tarayabilir ve virüslerden kurtulabilirsiniz. Hatta bu programı kurduktan sonra bilgisayarınıza taktığınız USB’de bile virüs taraması yapabilmektedir. Eğer program şüpheli bir dosya bulursa, virüsü silebilir veya isterseniz güvenli bir şekilde karantina altına alabilirsiniz.

Antivürüs sistemi olmasına rağmen, bilgisayara tam bir koruma sağlamayan bir programdır. Bu programı sadece virüs taraması yapmak ve bazı virüsleri bilgisayarınızdan silmek için kullanmanız önerilir.  Programın son sürümü W32/Polip gibi çok zararlı olan virüs tipleri için, ayrıntılı bir tarama hizmetini de bizlere sunuyor. Bu zararlı virüsün etkilediği dosyalar genellikle çoğu program tarafından kurtulamasa da Stringer ile W32 uzantılı virüslerin etkilediği dosyalar kurtarılabiliyor.

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.