Faydalı Notlar
ŞİMDİ OKUNAN
E-Ticaret Sitesinde Kampanya Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

E-Ticaret Sitesinde Kampanya Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir

☺ AHMET AYDIN24 Şubat 2018

Alışveriş çılgınlığına çıkan insanlar artık mağaza mağaza gezmek yerine e-ticaret sitelerini tercih etmektedir. Bunun nedeni  ise, hem zamandan tasarruf etmeleri hem de istedikleri ürünleri daha ucuza alabilme seçeneğinin olmasındandır. Piyasa da 1000 TL olan bir ürünü, e-ticaret sitelerinden 800-900 TL gibi fiyatlardan almak herkesi tabi ki de  cezbedecektir. Aynı ürüne neden daha fazla para ödeyeyim? Mantığı artık müşterileri e-ticaret sitelerine yöneltmektedir.

Sizin de bir e-ticaret sitenizin varsa, önemli püf noktaları uygulayarak sitenizi hemen canlandırabilirsiniz. Peki, siteme nasıl müşteri çekebilirim? İşte bu sorunun cevabını bulmak için biraz fedakârlık yapmak gerektirmektedir. Bu fedakârlıktan kastımız ise, bir ürünü diğer e-ticaret sitesi 900 TL olarak satıyorsa, siz bu ürünü 850 TL satmalısınız. Diğer sitelerde ki piyasa fiyatlarının altında bir fiyat vermek, müşterileri sizin sitenize yöneltecektir. İndirim uygulamasını belirli ürünlerde yapmalısınız. Şimdi de, sitemde nasıl kampanya yapmalıyım? Sorusunun cevabına bakalım.

Türkiye’de en çok satılan ürünler arasında teknolojik aletler, giyim ve aksesuarlar gelmektedir. Bu ürünleri diğer e-ticaret sitelerinin fiyatlarından biraz daha indirimli vermeniz, kullanıcılar tarafından tercih edilmenize vesile olacaktır. Yapmış olduğunuz kapmayanları geniş kitlelere duyurmanız gerekmektedir. Reklam çalışmaları ile ürününüzün indirimli ve kısa zamanlı olarak satışa sunulduğunu duyurmanız gerekmektedir. Reklam çalışmaları yapılmadan sitenizin canlanmasını beklemek oldukça zordur. E-ticarette başarı ürünün fiyatı, kalitesi ve sitenizin güvenliği ile doğru orantılıdır. Belirli zaman aralıkları ile belirli ürünler de kampanya yapacağınızı müşterilere duyurmak için, sitenizde ve başka platformlar da reklam olarak yayımlamalısınız.

Sitenizin büyümesi ve müşteri canlılığını yakalaması açısından kampanya yapmak, hayati önem taşımaktadır. Ürünlerinizi belirli bir stok sayısı ile satışa sunmak, müşterilerin ürünleri almasını hızlandıracaktır. Reklam kampanyalarınız da belirli bir stok âdeti ve belirli bir tarih aralığın da ürünlerinizin indirimli olarak satılacağını duyurmanız, müşterileri daha çabuk sitenize çekecek ve bağımlı hale getirecektir. Yapmış olduğunuz kampanyalar ile müşterileriniz ara ara sitenizi kontrol edecek ve kendine uygun ürünü almak isteyecektir. Günlük olarak belirli ürünlerde indirim yapmanız, müşterilerinizin yüzünde bir tebessüm oluşturacaktır. Siteniz adına artık daha çok kitleye hitap edecek ve markalaşma yolunda büyük bir adım atmış olacaksınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak