ŞİMDİ OKUNAN
CCleaner Programının Bilgisayara Sağladığı Yararlar
0

CCleaner Programının Bilgisayara Sağladığı Yararlar

☺ AHMET AYDIN13 Ekim 2015

CClear Programının Bilgisayara Sağladığı Yararlar

Virüsler verilere rahatlıkla erişim sağlayan zararlı yazılımlardır. Verilere rahatlıkla ulaşabilirler ve verileri silme özellikleri de vardır. Ayrıca virüs giren cihazlarda çeşitli problemler meydana gelmektedir. Problemlerden birisi de yavaşlama sorunudur. Virüslerin cihazlara bulaşması kullanıcılara sıkıntı yaratmaktadır. Özellikle zaman kaybı yaşamasına neden olmaktadır. Virüs bulaşan aygıtlardan verilerin nasıl kurtarılacağı merak edilmektedir.  Virüslerin nasıl ortadan kaldırılabileceğine dair yöntemler hakkında bilgi verilecektir. Virüsler cihazınıza bulaşmış ve verilerinize zara vermeye başlamışsa yapmanız gerekecek ilk ve en etkili yöntem antivürüs programı indirmeniz olacaktır.

İzinsiz önemli bilgilere erişerek bilgisayara zarar çok sayıda yazılım bulunur. Zararlı yazılımlar, Virüsler, Casus (spyware), Korku (scareware), Reklam (adware), Truva atı (trojan horse), Solucan (worm) olarak bilinir. Bu yazılımlardan virüsler çoğalma özelliğine sahiptir. Çoğalarak dosyalara bulaşmaktadırlar. Bilgisayarın çalışmasını yavaşlatırlar. Virüs bulaşan bilgisayarda çeşitli sorunlar açığa çıkar. Özellikle istemsiz davranışlar meydana gelir. Bilgisayarda simgeler kaybolabilir ya da görüntüde bozulma oluşabilir. Bilgisayarı bu tür yazılımlardan koruyabilmek için, güvenli yazılımlar yüklenerek, zararlı yazılımlar ortadan kaldırılabilir. Anti virüs programı indirmek virüslerin ortadan kaldırılması için en etkili çözüm metodudur. CClear Programı virüsleri etkisiz hale getirmek için önerilen programlar arasındadır. Programın bilgisayarlardaki hataları düzelttiği söylenmektedir. Bu program ile hatalar düzeltilir.  Sonrasında internet hızının artacağı düşünülmektedir. Programda pek çok yardımcı programın varlığından da bahsetmek mümkündür. Programda Türkçe dil desteği bulunmaktadır. Yüklendikten sonra Türkçe kullanılabilir.

Programın yazılımı incelendiğinde başarılı olduğu söylenebilir. Başarılı yazılımı sayesinde bilgisayarda bulunan zararlı yazılımları belirlenmektedir. Cihaza zarar veren zararlı yazılımları başarılı bir şekilde kaldıran program cihazlara genel bir bakım yapmaktadır. Bilgisayarda yer alan tüm dosyaları inceleyerek bulunan zararlı yazılımları da tespit ederek siler. Bunun yanı sıra gereksiz görülen dosyaları da silerek cihazın hızını arttırma özelliğine sahiptir.

CClear Programı kendisini sürekli güncelleştirme özelliğiyle dikkat çekmektedir. Az yer kaplayan programın kullanıcı kitlesi bir hayli fazladır. Virüsleri başarılı bir şekilde ortadan kaldırır. Bilgisayarda oluşabilecek zararları önler. Program internet geçmişine de müdahale etmektedir. İnternetteki geçmişten kaynaklanabilecek zararlı yazılımları tespit ederek rahatlıkla sorunu çözebilmektedir. Aynı zamanda program, kayıt defterini birleştirme özelliğine de sahiptir. Bilgisayarın tüm bölgelerini kontrol ederek sorunları çözme konusunda başarılı olan programın sağladı yararlar bilgisayarın performansı için önemlidir. Programda yapılacak uygulamaların ardından bilgisayarın performansı artacaktır. Programı cihazına yükleyerek kurulum aşamasını tamamladıktan sonra zararlı yazılımları ortadan kaldırabilirsiniz.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak