Faydalı Notlar 71 Görüntülenme 0

Blogger’deki İçeriği WordPress’e Taşımak

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Websitenizi Blogger’dan “Worpress“’e aktarmak istiyorsanız, tüm website içeriğinizi tek bir tıkla “Worpress“’e aktarmanız mümkün.Blog Tarzında Websitesi Açmak İsteyen Kişilerin en çok tercih ettiği blog servisleri olan Blogger ve “Worpress“’in bu kadar popüler olmasının bir sebebi ise google. Googlenin moda tabirle “Friendly” (arkadaş) olarak gösterdiği bu iki sistem uzmanların tavsiyelerine uyularak kullanıldıgı zaman gözle görülür ziyaretçi ve kazancı beraberinde getirmekte. Blogger ile Site Kurup İlerlettiğinizde ardından websitenizi biraz daha geliştirerek kendinize ait bir özel domain(alan adı) ile “Worpress” kurup devam ettirmek istiyorsanız “Blogger Sitemde Once Verdiğim Emek Ne Olacak ?” diye canınızı sıkmaya hiç gerek yok. Saniyeler İçinde Bloggerdeki İçeriklerinizi “Worpress” servisine Aktarabilirsiniz. Peki Nasıl Mı İşte Cevabı ;

1. Blogger hesabınıza giriş yapın. İlk Olarak Ayarlar sekmesine sonra diğer seçeneğine tıklayın. Karşınıza Gelen Ekranda “Blogu Dışa Aktar” Seçeneğine Tıklayın.

bloggerdan-wordpresse-tasinmak-1

2. Blog’u İndir’i tıklayın. Bloggerde Yazmış olduğunuz İçerikler .xml formatında inecektir

bloggerdan-wordpresse-tasinmak-2.

3. Blogger İle Artık İşimiz Bitti. Artık “Worpress” ile devam edebiliriz. siteadresiniz(.)com/wp-admin/import.php yolunu takip edin. Karışınıza çıkan ekranda “Blogger” seçeneğine tıklayın.

 

bloggerdan-wordpresse-tasinmak-3

4.Aşağıda görmüş olduğunuz gibi bir ekran gelecek  . “Şimdi Kur” düğmesine tıklayarak kurulumu gerçekleştiriyoruz.

bloggerdan-wordpresse-tasinmak-4

5. Daha sonra karşınıza aşağıda görmüş olduğunuz gibi bir sayfa gelecek .”Eklentiyi Etkinleştir Ve Aktarıcıyı Çalıştır” seçeneğine tıklıyoruz.

bloggerdan-wordpresse-tasinmak-5

6. Ve karşınıza aşağıda görmüş olduğunuz gibi bir sayfa gelecek. “Dosya Seç” düğmesine tıkladıktan sonra indirmiş oldugunuz .xml dosyanızı yükleyiniz.

bloggerdan-wordpresse-tasinmak-6

TEBRİKLER ARTIK BLOGGER İÇERİĞİNİZ WORPRESS BLOGUNUZDA 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir