Kapat
Faydalı Notlar 108 Görüntülenme 0

Arduino Nedir? Ne İşe Yarar ?

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere Arduino Nedir ? ve Ne işe yaradığını anlatacağım . Arduino gelişen teknolojinin bizlere daha kolay kullana bilme avantajını verir mesela akıllı evler bu cihaz ile yapılıyor. Her hangi bir cihazınızı uzaktan telefon / tablet / kumanda yardımı ile kontrol edebilirsiniz. Arduino C++ Dili ile kodlanılabilir ve bunun için yüzlerce örnek bulabilirsiniz . En basit örneği ise telefonumuzdaki android uygulaması ile led’i açıp kapatmaktır. Bunu geliştirerek evinizdeki televizyonu klimayı kombinizi kısacası elektrik ile çalışan her cihazı Arduino ile kontrol edebilirsiniz.

Akıllı evlerde kullanılan teknolojidir Arduino. Bu teknoloji sizi çok mutlu etmiştir çünkü siz eve gitmeden klimanızı açabiliyorsunuz çiçeklerinizi suluya biliyorsunuz. Oturduğunuz yerden lambanızı açıp kapata bilirsiniz bu gündelik hayatımızda fazlasıyla bizlere yardımcı oluyor. Bunu cihazı her şeye uyumlaya bilirsiniz son zamanlarda sitelerde otomatik kapı açma kapatma sistemide Arduino cihazi ile yapılıyor. Evinize iş yerinize bir hırsız girdiği zaman otomatik olarak alarmın çalması ve istediğiniz bir telefonu arayarak hırsız var veya sms yoluyla sizlere bildiriyor ..

Kelimelere sığdıra bildiğim kadarıyla yazdım arkadaşlar bu cihaz hakkında sorularınız olursa yorumdan iletebilirsiniz. Ama kesinlikle Arduino cihazına göz atmanızı tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir