Faydalı Notlar 132 Görüntülenme 1

Adblock Kullananları Engelleyin

Günümüzde bir çok webmaster kullanıcısı gelirlerini reklamlardan elde etmekte. Bunun devamında ise ziyaretçiler tarayıcılarına kurdukları adblock ismindeki eklenti ile bu reklamlara engel olmakta yani bu reklamları kapatmaktadır. 

Bu kapatma sonucunda site sahipleri gelir elde edememekte ve mağduriyet yaşamaktadırlar. Yani onca emek veriyorsun ve karşılığında bir şey elde edemiyorsun. 

Adblock eklentisi günümüzde çok fazla kullanılmaya başlandı. Hemen hemen 10 kullanıcıdan 6 7 si kullanıyor ki bazen haklı olsalar bile kaliteli reklamlar yapan ve içerikler üreten sitelere için kötü bir durum. Film siteleri veya diğer sitelerde ki abartılı reklamlar bu kullanıcıları oldukça yormuş olmalı ki bu sonuçlar meydana gelmiş.

Adblock çıktığı gibi de site sahipleri bu karşılık olarak da Anti-adblock gibi kodlarla veya eklentilerle adblock kullananları sitelerinden uzak tutmaya çalıştılar.( Bence haklılar 😉 )

Bizde sizlere hiç eklentilerle uğraşmadan ufak bir kod ile adblock kullananları sitenizden nasıl uzak tutabilirsiniz onu göstermeye çalışacağız.

Öncelikle aşağıdaki kodu sitenizdeki  footer.php  veya header.php ye eklemelisiniz.

<script src="//ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/2.0.0/jquery.min.js"></script>
<script type="text/javascript">
function BlockerBanner() {
if ($('.reklam_engeli').height() == 0){
alert('Adblock ile reklamları kapatıyorsunuz! Yapma böyle hareketler emeğe saygı lütfen!');
window.location.replace("https://www.asdteknoloji.net/adblock.htm");
}
}
$(BlockerBanner);
</script>

Yukarıdaki kodu uyguladıktan sonra ufak bir işlem kaldı. Şimdi ise reklamları reklam alanı sınıfına almamız gerekiyor. Yani reklamları bir sınıf içerisinde göstermemiz gerekiyor.

<div class="reklam_engeli">
Adsense reklam kodunuzu buraya ekleyin.
</div>

Reklamları araya yerleştirdikten sonra işlem tamamdır. Artık adblock ile sitenize girenler içerikleri göremeyecek. Adblock kapatmaları gerekiyor. Kapattıkları taktirde hem reklamlarınız görünecek hemde ziyaretçi içeriklerinize ulaşabilecek.

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.