Faydalı Notlar 105 Görüntülenme 1

Adblock Kullananları Engelleyin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Günümüzde bir çok webmaster kullanıcısı gelirlerini reklamlardan elde etmekte. Bunun devamında ise ziyaretçiler tarayıcılarına kurdukları adblock ismindeki eklenti ile bu reklamlara engel olmakta yani bu reklamları kapatmaktadır. 

Bu kapatma sonucunda site sahipleri gelir elde edememekte ve mağduriyet yaşamaktadırlar. Yani onca emek veriyorsun ve karşılığında bir şey elde edemiyorsun. 

Adblock eklentisi günümüzde çok fazla kullanılmaya başlandı. Hemen hemen 10 kullanıcıdan 6 7 si kullanıyor ki bazen haklı olsalar bile kaliteli reklamlar yapan ve içerikler üreten sitelere için kötü bir durum. Film siteleri veya diğer sitelerde ki abartılı reklamlar bu kullanıcıları oldukça yormuş olmalı ki bu sonuçlar meydana gelmiş.

Adblock çıktığı gibi de site sahipleri bu karşılık olarak da Anti-adblock gibi kodlarla veya eklentilerle adblock kullananları sitelerinden uzak tutmaya çalıştılar.( Bence haklılar 😉 )

Bizde sizlere hiç eklentilerle uğraşmadan ufak bir kod ile adblock kullananları sitenizden nasıl uzak tutabilirsiniz onu göstermeye çalışacağız.

Öncelikle aşağıdaki kodu sitenizdeki  footer.php  veya header.php ye eklemelisiniz.

<script src="//ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/2.0.0/jquery.min.js"></script>
<script type="text/javascript">
function BlockerBanner() {
if ($('.reklam_engeli').height() == 0){
alert('Adblock ile reklamları kapatıyorsunuz! Yapma böyle hareketler emeğe saygı lütfen!');
window.location.replace("https://www.asdteknoloji.net/adblock.htm");
}
}
$(BlockerBanner);
</script>

Yukarıdaki kodu uyguladıktan sonra ufak bir işlem kaldı. Şimdi ise reklamları reklam alanı sınıfına almamız gerekiyor. Yani reklamları bir sınıf içerisinde göstermemiz gerekiyor.

<div class="reklam_engeli">
Adsense reklam kodunuzu buraya ekleyin.
</div>

Reklamları araya yerleştirdikten sonra işlem tamamdır. Artık adblock ile sitenize girenler içerikleri göremeyecek. Adblock kapatmaları gerekiyor. Kapattıkları taktirde hem reklamlarınız görünecek hemde ziyaretçi içeriklerinize ulaşabilecek.

“Adblock Kullananları Engelleyin” üzerine 1 yorum

  1. Anti-Zorbalık! dedi ki:

    Sakın bu kodları sitenize boşuna eklemeyin. Çünkü eğer ki bir siteye reklam engelleyici ile giremezsem bunu Adguard forumlarına konu açarak bildiririm ve özel filtre hazırlatıp bu kodları anında devre dışı bıraktırırım! İnternet ortamı özgürdür, ve öyle kalmalı!
    Bu tür zorbalıklarla hiçbir yere varamazsınız! Özel filtre hazırlandıktan sonra bütün reklam engelleme programları internetten otomatik olarak güncellenir ve herkes bu tür zorbalık yapan sitelere kolayca girebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir