Bilim
ŞİMDİ OKUNAN
Robotların İnsan Hayatı Üzerine Etkileri!
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Robotların İnsan Hayatı Üzerine Etkileri!

☺ Sena Burgucu1 Haziran 2018

Bilim kurgu filmlerinde daha önce hayranlıkla izlediğimiz robotlar günümüz dünyasında neredeyse insanlarla aynı statüye sahip bireyler haline gelmiş durumda. Bu durumun insan hayatı üzerinde olumlu olumsuz birçok etkileri görülmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle robotlar insan hayatında hızla önem kazanmaya başladı. Hayatımızın birçok alanında robotları görmek mümkün. İnsan gücünün sınırlı olduğu birçok alanda kullanılan robotlar hayatımızı kolaylaştırmakta.

Son zamanlarda yapılan çalışmalarda yapay zekanın geliştirilmesiyle robotlara yapay bilinç kazandırılıyor. Bu durum çoğu insan için korkutucu hale gelmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde sıkça karşılaştığımız robot diyalogları oldukça ilginç halde. İnsanların hızla yeni özellikler kazandırdığı bu robotlar gelecekte insanlar için bir tehdit oluşturup oluşturmayacağı merak konusu. Bu düşünce bilim dünyasını da ikiye bölmüş durumda.

 Facebook yakın zamanda yaptığı robot çalışmalarını robotların kendi dillerini geliştirdiğini gözlemledikten sonra durdurdu. Dünyanın her yerinde tabi ki durum aynı değil. Dubai, emniyet güçlerini robotlarla desteklemek adına çalışmalara başladı. Kendi kendine devriye gezebilen robotları aktif hale getirdi.

Robotları yaşam alanlarına alan bir başka devlet ise Suudi Arabistan oldu. Sophia adında ki robota vatandaşlık vererek herkesi şaşırttı. Kurduğu cümlelerle gündemden düşmeyen Sophia vatandaşlık aldıktan sonra  ‘Gelecekte aile kurmak istiyorum.’ dedi. Ve bu cümleler yeni tartışmaları da beraberinde getirdi. Geleceğin bize neler getireceğini , robotlarla insanların arasının nasıl olacağını hep birlikte göreceğiz.  

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
100%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
Sena Burgucu
Yorumlar

Yanıt Bırak