Bilim
ŞİMDİ OKUNAN
Dünyayı Değiştirecek 7 Teknoloji
Bilgi Ödülü
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Dünyayı Değiştirecek 7 Teknoloji

☺ AHMET AYDIN28 Nisan 2018

Dünyada trendleri son dönemde değiştiren en büyük konu elbette teknoloji. Ancak teknolojinin durdurak bilmediği belirtmek gerekiyor. Peki gelecekte bizi teknolojik olarak neler bekliyor?

Karlı İş Fikirleri’nde yer alan bilgilere göre, önümüzdeki yıllarda teknoloji dünyasına yön verecek 7 yeni teknolojik gelişme hızla hayatımıza girmeye başladı bile. Ancak bu teknolojik gelişmelerin henüz tam anlamıyla bir adı bile yok. Örneğin içilebilir deniz suyu teknolojileri konusunda yalnızca dünyanın birkaç ülkesinde çalışmalar var ve bu çalışmalar yeterli derecede fonlanmıyor.

Ancak teknoloji elbette fonlanmanın dışında doğal olarak da ilerlemeyi sürdürüyor. Özellikle sağlık alanındaki teknolojiler tüm dünyada yakından takip ediliyor.

İşte önümüzdeki yıllarda hayatımıza yön verecek ve bizlere daha kaliteli bir hayat sürdürecek 7 yeni teknolojik trend:

1. NESNELERİN İNTERNETİ (loT)
2. KAN BİYOPSİSİ TEKNOLOJİLERİ
3. BÜYÜK VERİLERİN YÖNETİMİ
4. PROJECT LOON
5. BULUT TEKNOLOJİSİ
6. ARAÇLAR ARASINDAKİ İLETİŞİM (V2V)
7. İÇİLEBİLİR DENİZ SUYU TEKNOLOJİLERİ

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
67%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
33%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak