Bilim 58 Görüntülenme 0

Beyin Taraması Gelecekte Mümkün

Teknolojinin en büyük hedeflerinden biri de insan beynini okuyabilmek. Şuan ki araştırmalara göre beyin taraması gelecekte mümkün görünüyor.

Teknolojinin en büyük hedefi hiç kuşkusuz ki insan beynini okumak olmuştur. Şuan da yapılan araştırmalar da yapay zeka ilk sıra olmak üzere beyin taraması hakkında çalışmalar yapıldığını biliyoruz.

Yapılan araştırmalar beyin taraması teknolojisinin ilerde yapılacağını gösteriyor. Çalışmaların ilk etabında Binghampton University profesörleri beyin taramasında insanların konuştuklarında kimler olduklarını bulmaya yönelik olduğunu söyledi.

Diğer aşamalarda ise teknolojik bir şapka ile düşünceler okunabilecek ve beyin taraması yapılmış olacak.

Bu teknolojinin insanlara elektrik akımı iletmemesi ve yapılan kişiye zarar vermeyeceği söyleniyor.

Hızla büyüyen teknoloji neler getirir bilinmez ama bu teknoloji sonuca ulaştığında yeni bir çağ başlayacağı söylenebilir.

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.