Bilgisayar
ŞİMDİ OKUNAN
Sistem Özelliklerine Nasıl Bakılır?
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Sistem Özelliklerine Nasıl Bakılır?

☺ AHMET AYDIN26 Haziran 2016

Bilgisayar alıcıları almak istedikleri bilgisayarın sistem özelliklerini bilmeden almak istemezler. Nitekim alınacak bilgisayarın işimize yarayıp yaramayacağını sistem özelliklerine bakarak ancak öğrenebiliriz. Alacağımız bilgisayarın tüm donanımları olmak üzere, işlemci hızı, ram kapasitesi, hard disk kapasitesi, ekran kartı kapasitesi ve pil gücü gibi özellikler son derece önemlidir.

Göstereceği performans açısından son derece önemli olan sistem özelliklerini öğrenmek için farklı farklı yöntemler bulunmaktadır. Tabi bu yöntemlerde işletim sistemine bağlı olarak küçük farklılıklar göstermektedir. Örneğin Windows 8 kullanıcısı olan biri sağ üst köşede fare imlecini oynatarak çıkan pencereden ayarları tıklayıp kişisel bilgisayar seçeneğini seçerek, denetim sistemi, ardından da sistem ve güvenlik üzerindeki sistem sekmesine tıklayarak ulaşılabilir.

Windows 8 haricindeki işletim sistemi kullanıcıları ise Sistem Özelliklerine Nasıl Bakılır konusunda daha şanslıdırlar. Basit bir şekilde bilgisayarım üzerine sağ tıklanarak ardından özellikler kısmına tıklanarak rahatça ulaşılabilir. Tabi tüm bu yöntemler haricinde sitem özelliklerini gösteren yazılım programları da mevcuttur.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
100%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak