Bilgisayar 654 Görüntülenme 0

Sistem Özelliklerine Nasıl Bakılır?

Bilgisayar alıcıları almak istedikleri bilgisayarın sistem özelliklerini bilmeden almak istemezler. Nitekim alınacak bilgisayarın işimize yarayıp yaramayacağını sistem özelliklerine bakarak ancak öğrenebiliriz. Alacağımız bilgisayarın tüm donanımları olmak üzere, işlemci hızı, ram kapasitesi, hard disk kapasitesi, ekran kartı kapasitesi ve pil gücü gibi özellikler son derece önemlidir.

Göstereceği performans açısından son derece önemli olan sistem özelliklerini öğrenmek için farklı farklı yöntemler bulunmaktadır. Tabi bu yöntemlerde işletim sistemine bağlı olarak küçük farklılıklar göstermektedir. Örneğin Windows 8 kullanıcısı olan biri sağ üst köşede fare imlecini oynatarak çıkan pencereden ayarları tıklayıp kişisel bilgisayar seçeneğini seçerek, denetim sistemi, ardından da sistem ve güvenlik üzerindeki sistem sekmesine tıklayarak ulaşılabilir.

Windows 8 haricindeki işletim sistemi kullanıcıları ise Sistem Özelliklerine Nasıl Bakılır konusunda daha şanslıdırlar. Basit bir şekilde bilgisayarım üzerine sağ tıklanarak ardından özellikler kısmına tıklanarak rahatça ulaşılabilir. Tabi tüm bu yöntemler haricinde sitem özelliklerini gösteren yazılım programları da mevcuttur.

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.