Bilgisayar 392 Görüntülenme 0

Sistem Özelliklerine Nasıl Bakılır?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bilgisayar alıcıları almak istedikleri bilgisayarın sistem özelliklerini bilmeden almak istemezler. Nitekim alınacak bilgisayarın işimize yarayıp yaramayacağını sistem özelliklerine bakarak ancak öğrenebiliriz. Alacağımız bilgisayarın tüm donanımları olmak üzere, işlemci hızı, ram kapasitesi, hard disk kapasitesi, ekran kartı kapasitesi ve pil gücü gibi özellikler son derece önemlidir.

Göstereceği performans açısından son derece önemli olan sistem özelliklerini öğrenmek için farklı farklı yöntemler bulunmaktadır. Tabi bu yöntemlerde işletim sistemine bağlı olarak küçük farklılıklar göstermektedir. Örneğin Windows 8 kullanıcısı olan biri sağ üst köşede fare imlecini oynatarak çıkan pencereden ayarları tıklayıp kişisel bilgisayar seçeneğini seçerek, denetim sistemi, ardından da sistem ve güvenlik üzerindeki sistem sekmesine tıklayarak ulaşılabilir.

Windows 8 haricindeki işletim sistemi kullanıcıları ise Sistem Özelliklerine Nasıl Bakılır konusunda daha şanslıdırlar. Basit bir şekilde bilgisayarım üzerine sağ tıklanarak ardından özellikler kısmına tıklanarak rahatça ulaşılabilir. Tabi tüm bu yöntemler haricinde sitem özelliklerini gösteren yazılım programları da mevcuttur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir