Bilgisayar 658 Görüntülenme 2

Sistem Ayrıldı Sürücüsünü Gizleme

Bilgisayarım bölümündeki bölünmüş sürücüler arasında bulanan sistem ayrıldı bölümü format attıktan sonra bazen görünebilir duruma gelebilir. Bu durum sadece sürücüye harf atanmasından kaynaklanıyor. Sürücüye tanımlanan harflendirmeyi kaldırarak Sistem ayrıldı sürücüsünü gizleyebiliriz.

Şimdi sizlere harflendirmeyi kaldırma kısmını adım adım anlatmaya çalışacağız.

1. Bilgisayarınız kısmında bu şekilde 500 MB veya 100 MB olarak Sistem Sürücüsü görülebilir. Gördüğünüz gibi bende E harfi olarak tanımlanmış şimdi bunu kaldıralım.

2. Bilgisayarım sağ tıklıyoruz. Yönet tıklıyoruz.

3. Açılan pencerede Disk Yönetimini tıklıyoruz.

4. Karşınızdaki ekranda Sistem Ayrıldı sürücüsünü göreceksiniz. Sağ tıklayalım Sürücü ve Harfi ve Yolu değiştir seçeneğini tıklayalım.

5. Sürücü E harfi tanımlanmış sizde bu harf farklı olabilir direk kaldır tıklıyoruz.

6. Kaldır sonrası aşağıdaki gibi uyarılar verebilir evet tıklayıp devam ediyoruz.

7. Yine bir uyarı gelebilir evet diyoruz.

8. Sürücü harf yolu kaldırmış durumda şuanda .

9. Kontrol edelim. 🙂

İşlem tamamdır Sistem Ayrıldı diski görünmediği gibi 🙂 artık sadece arka planda bulunuyor. Bunu kaldırmanız yani harf yolunu kaldırmanız bir sorun yaratmaz bilgisayarınızı sonrasında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.