Bilgisayar
ŞİMDİ OKUNAN
Sistem Ayrıldı Sürücüsünü Gizleme
3
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Sistem Ayrıldı Sürücüsünü Gizleme

☺ AHMET AYDIN23 Haziran 2017

Bilgisayarım bölümündeki bölünmüş sürücüler arasında bulanan sistem ayrıldı bölümü format attıktan sonra bazen görünebilir duruma gelebilir. Bu durum sadece sürücüye harf atanmasından kaynaklanıyor. Sürücüye tanımlanan harflendirmeyi kaldırarak Sistem ayrıldı sürücüsünü gizleyebiliriz.

Şimdi sizlere harflendirmeyi kaldırma kısmını adım adım anlatmaya çalışacağız.

1. Bilgisayarınız kısmında bu şekilde 500 MB veya 100 MB olarak Sistem Sürücüsü görülebilir. Gördüğünüz gibi bende E harfi olarak tanımlanmış şimdi bunu kaldıralım.

2. Bilgisayarım sağ tıklıyoruz. Yönet tıklıyoruz.

3. Açılan pencerede Disk Yönetimini tıklıyoruz.

4. Karşınızdaki ekranda Sistem Ayrıldı sürücüsünü göreceksiniz. Sağ tıklayalım Sürücü ve Harfi ve Yolu değiştir seçeneğini tıklayalım.

5. Sürücü E harfi tanımlanmış sizde bu harf farklı olabilir direk kaldır tıklıyoruz.

6. Kaldır sonrası aşağıdaki gibi uyarılar verebilir evet tıklayıp devam ediyoruz.

7. Yine bir uyarı gelebilir evet diyoruz.

8. Sürücü harf yolu kaldırmış durumda şuanda .

9. Kontrol edelim. 🙂

İşlem tamamdır Sistem Ayrıldı diski görünmediği gibi 🙂 artık sadece arka planda bulunuyor. Bunu kaldırmanız yani harf yolunu kaldırmanız bir sorun yaratmaz bilgisayarınızı sonrasında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
75%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
13%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
13%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
3 Yorumlar

Yanıt Bırak