Kapat
Bilgisayar 200 Görüntülenme 0

Program Nasıl Kaldırılır?

Kişisel bilgisayarlarınıza program indirmek kolaydır. İnternet üzerinden bulduğunuz oyunları, fotoğraf düzenleme programlarını, virüs programlarını, koruma programlarını bilgisayarınıza indirmek kadar kaldırmak da düzenli ve sistematik olarak yapılması gereken bir olaydır. Bilgisayarınıza indirdiğiniz bir programı artık kullanmıyorsanız ve bilgisayarınızdan kaldırmak istiyorsanız izlemeniz gereken bir kaç adım vardır. Bilgisayarınızdan program nasıl kaldırılır, görelim.

Kişisel bilgisayarınızın başlat menüsü üzerinden giriş yapın. Bu menü üzerinden denetim masası seçeneğini bulun. Denetim masası seçeneğine girdiğinizde programlar seçeneğinin karşınıza çıktığını göreceksiniz.

Bu seçeneğe tıklayın. Programlar ve özellikler başlığı altında program kaldır seçeneğini göreceksiniz. Buraya tıklayın. Karşınızda açılan sayfada kişisel bilgisayarınızda bulunan tüm programlar sırası ile görüntülenecektir. Bu programlar arasından kaldırmak istediğiniz programı bulun.

SSD Diskinizde Daha Çok Alan Açın

Son dönemlerde SSD diskler oldukça ilgi çekici olmaya başladı. Tabi bu ilgi SSD disklerin oldukça hızlı olmasından kaynaklanıyor. ...  0

Bulduktan sonra üzerinde sağ ile tıklayıp kaldır seçeneğine tıklayın. Sizi yönlendiren sayfaları onaylamaya başlayın. Kısa bir bekleme süresinden sonra kaldırmak istediğiniz program bilgisayarınızdan kalkacaktır. Bazı programlar sizden bilgisayarınızı tekrar başlatmanızı isteyecektir. Bunu onaylayın. Ama bazı programlarda buna gerek kalmadan silme işlemini gerçekleştirebilirisiniz.

AHMET AYDIN

ASD kurucusu, içeriklerden haberdar olmak için sosyal medya adreslerinden takip edin ve en yeni gelişmeleri makaleleri kaçırmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir