Bilgisayar
ŞİMDİ OKUNAN
Program Nasıl Kaldırılır?
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Program Nasıl Kaldırılır?

☺ AHMET AYDIN26 Haziran 2016

Kişisel bilgisayarlarınıza program indirmek kolaydır. İnternet üzerinden bulduğunuz oyunları, fotoğraf düzenleme programlarını, virüs programlarını, koruma programlarını bilgisayarınıza indirmek kadar kaldırmak da düzenli ve sistematik olarak yapılması gereken bir olaydır. Bilgisayarınıza indirdiğiniz bir programı artık kullanmıyorsanız ve bilgisayarınızdan kaldırmak istiyorsanız izlemeniz gereken bir kaç adım vardır. Bilgisayarınızdan program nasıl kaldırılır, görelim.

Kişisel bilgisayarınızın başlat menüsü üzerinden giriş yapın. Bu menü üzerinden denetim masası seçeneğini bulun. Denetim masası seçeneğine girdiğinizde programlar seçeneğinin karşınıza çıktığını göreceksiniz.

Bu seçeneğe tıklayın. Programlar ve özellikler başlığı altında program kaldır seçeneğini göreceksiniz. Buraya tıklayın. Karşınızda açılan sayfada kişisel bilgisayarınızda bulunan tüm programlar sırası ile görüntülenecektir. Bu programlar arasından kaldırmak istediğiniz programı bulun.

Bulduktan sonra üzerinde sağ ile tıklayıp kaldır seçeneğine tıklayın. Sizi yönlendiren sayfaları onaylamaya başlayın. Kısa bir bekleme süresinden sonra kaldırmak istediğiniz program bilgisayarınızdan kalkacaktır. Bazı programlar sizden bilgisayarınızı tekrar başlatmanızı isteyecektir. Bunu onaylayın. Ama bazı programlarda buna gerek kalmadan silme işlemini gerçekleştirebilirisiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak