Bilgisayar 246 Görüntülenme 0

Program Nasıl Kaldırılır?

Kişisel bilgisayarlarınıza program indirmek kolaydır. İnternet üzerinden bulduğunuz oyunları, fotoğraf düzenleme programlarını, virüs programlarını, koruma programlarını bilgisayarınıza indirmek kadar kaldırmak da düzenli ve sistematik olarak yapılması gereken bir olaydır. Bilgisayarınıza indirdiğiniz bir programı artık kullanmıyorsanız ve bilgisayarınızdan kaldırmak istiyorsanız izlemeniz gereken bir kaç adım vardır. Bilgisayarınızdan program nasıl kaldırılır, görelim.

Kişisel bilgisayarınızın başlat menüsü üzerinden giriş yapın. Bu menü üzerinden denetim masası seçeneğini bulun. Denetim masası seçeneğine girdiğinizde programlar seçeneğinin karşınıza çıktığını göreceksiniz.

Bu seçeneğe tıklayın. Programlar ve özellikler başlığı altında program kaldır seçeneğini göreceksiniz. Buraya tıklayın. Karşınızda açılan sayfada kişisel bilgisayarınızda bulunan tüm programlar sırası ile görüntülenecektir. Bu programlar arasından kaldırmak istediğiniz programı bulun.

Bulduktan sonra üzerinde sağ ile tıklayıp kaldır seçeneğine tıklayın. Sizi yönlendiren sayfaları onaylamaya başlayın. Kısa bir bekleme süresinden sonra kaldırmak istediğiniz program bilgisayarınızdan kalkacaktır. Bazı programlar sizden bilgisayarınızı tekrar başlatmanızı isteyecektir. Bunu onaylayın. Ama bazı programlarda buna gerek kalmadan silme işlemini gerçekleştirebilirisiniz.

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.