Bilgisayar 74 Görüntülenme 0

Oyun İçin; Dizüstü mü? Yoksa Masaüstü mü?

Günümüzde artık birçok gamer’lar var. Bunun yanında bir çokta gamer olmak isteyen adaylar var. Fakat bu adaylar bir yerde sıkıntı çekiyorlar. Hatırlarsanız bir makalemde gamerlar nasıl başlangıç yapmasıyla alakalı bir kaç şey demiştim. Ben size hatırlatayim gamer olmak için öncelikle güzel bir bilgisayara ve oyun konsollarına sahip olmak gerekiyor yani buda demekki yatırım yapmak gerekiyor. Yatırım olmaz ise hiçbir şey olmaz. Neyse biz konumuza dönelim. Çoğu gamer adayı dizüstü oyun bilgisayarmı yoksa masaüstü oyun bilgisayarımı diye çok fazla düşünmektedir. Forumlarda bir çok konu açmaktadırlar. Fakat bunun için çok fazla düşünmeye gerek yok. Benim düşüncem masaüstü oyun bilgisayarlarıdır. Nedenini soranları duyuyor gibiyim. Hiç bekletmeden söyleyeyim. Masaüstü oyun bilgisayarını tercihimin sebebi masaüstü bilgisayarlar dizüstü yani laptop’a gore çok daha performanslı çalışırlar. Tabikide oyun dizüstü bilgisayarı normal masaüstüne daha performanslı çalışır fakat biz oyun dizüstü bilgisayarımı fakat oyun masaüstü bilgisayarımı diye tartışıyoruz. Günümüzde en çok iş için laptop kullanılır fakat oyun için masaüstü. En sonki makalemde en iyi oyun bilgisayarlarından birini incelemiştik Phoenix markası’nın ürettiği Rebirth serisi. Bu seride masaüstü açıkçası dizüstü oyun bilgisayarı birtek youtube gamer olan Turgur Abi’de gördüm o kadar. Konuyu çok uzattım farkındayım gelin şimdi sizlerle avantajlarını ve dejavantajlarını konuşalım:

Masaüstünün avantajları:

  1. Oyunlar için daha yatkın

 

Masaüstünün dejavantajları:

  1. Taşınamaz masaya sabit kalır.
  2. İş için çok sık kullanılmaz laptoplar daha sık kullanılır.

 

Dizüstünün avantajları:

  1. Yanında taşınabilir.
  2. İş için yatkın
  3. Hem oyun için olanı var hemde iş için olanı var.

 

Dizüstünün dejavantajları:

  1. Oyun için masaüstü kadar iyi değil
  2. Pil ömrü biter ise şarjdan çıkartamassınız bile.

 

Bu makaleminde burada sonun geldik eğer çok karışık olduysa kusura bakmayın. Herkeze iyi akşamlar bir dahaki makalemde görüşmek üzere…

 

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.