Bilgisayar
ŞİMDİ OKUNAN
Low Level Format Nasıl Atılır?
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Low Level Format Nasıl Atılır?

☺ AHMET AYDIN27 Haziran 2016

Hard diskler bilgisayarlarımızın en önemli veri depolama üniteleridir. Dâhili olduğu gibi harici hard diskler de usb olarak bilgisayarlara bağlanabilmektedir. Ancak hangi tür olursa olsun buradaki bilgilere sorunsuz şekilde ulaşmak çok önemlidir.

Bazı durumlardaysa hard diskler ciddi sorunlar verebilir. Ses çıkarma arızasından sürücüyü anakartı tanımamasına kadar çeşitli arızalarda normal format yeterli olmayabilir. Bunun en kesin yolu low format dediğimiz düşük profilli format atmaktır.

Peki, low level format nasıl atılır? Bu tarz format için programlardan faydalanılır. En çok kullanılanı MaxBlast yazılımıdır. Önce programı PC’nize kurun. Daha sonra bootable cd/dvd hazırlayın. Bilgisayarı kapatıp bu cd’den açılışı yapın. Bu sırada bir menü ekranda belirecektir. Altta yer alan Wipe Disc yazan yeri seçin. Böylece low format başlamış olacaktır.

Bundan sonra epey bir beklemeniz gerekecektir. Çünkü bu süre hard diskinizin boyutuna göre çok uzun saatler bile alabilir. Kısacası PC devamlı çok uzun süre açık kalacak ve elektrik gittiğinde ise artık hard disk kullanılamaz hale gelecektir. Bunları göz önünde tutarak low format çekmenizi öneririz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak