Bilgisayarımıza format veya uzun bir müddet driver güncelleştirmeleri yapmadığımız taktirde zamanla hatalar falan meydana gelebilir sorunlarla karşılaşabiliriz. Bunları önlemek amaçlı donanım şirketleri kendi donanımları ile ilgili zaman zaman yazılım güncellemesi yaparlar. Bu yazılımlara biz driver diyoruz kısaca.

 

 

Bu driverlar 3 farklı yöntemle nasıl yüklenir videomuzu izleyerek detaylı şekilde öğrene bilirsiniz. Driver güncellemesi ve yüklenmesi bilgisayarını için oldukça sağlıklı bir işlemdir. Tabi bazı driverlar yeni çıktığı gibi yüklemek bazen sorun çıkartabilir fakat donanım şirketleri tekrar tekrar güncelleme ile bu sorunları minimize edip donanımlarının en iyi ve en verimli çalışmasını sağlamak amaçlı driverlar çıkartırlar.

 

En çok kullanılan Windows 7, Windows 8, Windows 10 işletim sistemlerinde driver güncellemesi piyasada bir sürü program falan olsa da aralarında en iyi ve ücretsiz olanı Slim Driver programını tercih ediyoruz. Bu program ile tüm dirverlarınızı güncelleye bilir yükleme işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ayrıca Windows Update üzerinden de bilgisayarınızda ki driverların güncelleştirmelerini kontrol edebilir yükleme gerçekleştirebilirsiniz.

Tabi bu iki işlem dışında bilgisayar modelinizi öğrenip İnternet’te ufak bir arama ile üretici firmanın sitesine ulaşabilir, driverlarınızı işletim sisteminize en uygun olanları bulup indirebilirsiniz.

Yaşadığınız tüm sorunları hataları bizlere soru-cevap bölümünden iletebilirsiniz.

AHMET AYDIN {AHMET AYDIN}

ASD kurucusu, içeriklerden haberdar olmak için sosyal medya adreslerinden takip edin ve en yeni gelişmeleri makaleleri kaçırmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir