ŞİMDİ OKUNAN
Donanım Örnekleri Nelerdir?
0

Donanım Örnekleri Nelerdir?

☺ AHMET AYDIN22 Ağustos 2015

 

”Donanım” kelimesi bir bilgisayar sistemini oluşturan tüm mekanik, manyetik, elektronik ve elektrikli cihazlar için geçerlidir. Dış donanım ve iç donanım olarak iki gruba ayrılır. Dış donanım, klavye, fare, yazıcı, harici sabit disk veya hoparlör gibi ana bilgisayara dışardan bağlanan ekipmanlardır. İç donanım ise bilgisayar için anakart, işlemci, işlemci bellek(ram), ekran kartı veya sabit disk gibi örneklerdir. Çoğu bilgisayar donanım değişmesi veya bir bilgisayarın performansı ve işlevselliğini arttırmak için yükseltilebilir.

Bilgisayarda donanım ve yazılım arasındaki temel fark yazılım donanımın çalışmasını sağlar donanım ise fiziksel bir bileşeni olmasıdır. Örneğin bir veri depolamak için işlemciye bir nevi komut göndermek gerekir burda yazılım devreye girer temeli de donanım sağlar. Yazılım uygulamalarını çalıştırmak için donanıma dayandıklarından, yazılım çalışması için minimum donanım gereksinimlerinin karşılanması gereklidir.

Selam ve sevgiyle …

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
33%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
67%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak