Bilgisayar 94 Görüntülenme 0

Bilgisayarınıza Güvenlik Kalkanı Örün!

Sadece birkaç adımla bilgisayarınıza öreceğiniz güvenlik duvarı ile hackerlara meydan okuyacaksınız.

Güvenlik duvarlarının nasıl etkinleştirildiğini, internetten antivirüs programının nasıl yüklenildiğini, otomatik Windows güncelleştirmesinin önemini bilmiyorsanız, hackerlar için ilk hedef siz olabilirsiniz. Eğer bilgisayarınızı seviyorsanız ve bilgisayar ağınıza güvenlik duvarı oluşturmak istiyorsanız, vereceğimiz tavsiyelere kulak vermeniz yeterli olacaktır.

1-Bilgisayarınıza Parola Ekleyin

Bilgisayarınız kişiye özel değilse, parola belirlemenizde yarar vardır. Eğer laptopa sahipseniz parola olayı biraz daha önem kazanmaktadır. Bilgisayar ve ev dışında istediğiniz yerde kullanabileceğiniz diz üstü bilgisayarınızı korumanın en basit ve pratik yolu bilgisayarınız için bir parola oluşturmanızdır. Bilgisayarınıza parola oluşturmamanız, uyuduğunuz evin kapısını açık bırakmaya benzer. Uzman hackerlar parolası olmayan bir bilgisayara girip, rahatlıkla önemli verileri çalabilmektedir.

2-Bilgisayarınızın Var Sayılan Ayarlarını Kullanmayın

Tüm modem ve kablosuz roeterler, aygıtın ayarlarını değiştirebilmek için yönetici parolası isterler.  Ancak bu aygıtların kendi oluşturduğu yönetici parolaları çok zayıftır. Varsayılan ürünler ve parolalar, ürünün kullanım Kılavuzun da ve internette rahatlıkla bulunabilmektedir.  Bu nedenle yeni aldığınız modemi kurduktan sonra varsayılan parolanızı değiştirmenizi şiddetle belirtiyoruz.

3- Açık Portları Kapatmayı Unutmayın

Bilgisayarınızda güvenlik duvarı oluştururken açık bıraktığınız Firewall olarak bırakılan portallar, antivirüs gibi güvenlik programlarının tespit edemeyeceği bazı saldırılara maruz kalmanıza neden olabilir. Denetim masasından bu portları kapatabilir ve kullandığınız Windows sürümüne göre internetten rahatlıkla nasıl kapatacağınızı öğrenebilirsiniz.

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.